Dzięki danym pochodzącym od zarządy infrastruktury, można sprawdzić z jakiego toru i peronu odjeżdża pociąg i dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach. Zmieni się także podgląd trasy – w trakcie jazdy na bilecie będą wyszarzane stacje, które pociąg już minął.

Kolejne nowości w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Co istotne, funkcja działać będzie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jeśli pojawi się opóźnienie, stacje będą zaznaczane na szaro odpowiednio później. Dodatkową funkcjonalnością w tej wersji będzie komunikat z informacją o aktualizacji do pobrania w sklepie – czytamy w komunikacie.

W informacji prasowej czytamy, że rozwijana jest nie tylko aplikacja, lecz także strona internetowa przeznaczona do zakupu biletów. Wprowadzony we wrześniu tego roku system e-IC 2.0 w wersji beta oferuje nową ścieżkę zakupową, czy odnowiony design. Do najważniejszych funkcjonalności należą m.in. planowanie podróży „tam i z powrotem”, profile zakupowe oraz możliwość dodania biletu do kalendarza.

Dodatkowo PKP Intercity rozszerza sieć zewnętrznych partnerów sprzedaży internetowej. Już w krótce do tego grona dołączy Jakdojade. Dziś obie spółki podpisały umowę na wdrożenie nowej funkcjonalności. Z kolei od sierpnia bilety można kupować z przekierowaniem z Google Maps.

W ostatnim czasie PKP Intercity udostępniło w swojej aplikacji także funkcję płacenia z użyciem Apple Pay. Wcześniej pasażerowie mogli skorzystać z płatności kartą, za pomocą Google Pay oraz systemu BLIK. Innym pomocnym narzędziem jest wyszukiwanie celu podróży z funkcją metastacji.