W aplikacji PKP Intercity można płacić już z użyciem Apple Pay czyli jednego z najpopularniejszych systemów płatności internetowych na świecie. Wcześniej podróżni mogli skorzystać z płatności kartą, systemu BLIK, a od początku marca również z Google Pay.

Nowości w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Do aplikacji została również wprowadzona funkcja metastacji, która jest dużym udogodnieniem dla podróżnych, bowiem dzięki niej w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać wyłącznie nazwę miejsca, w którym rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże wszystkie połączenia dostępne z danego miasta czy miejscowości.

W praktyce oznacza to, że jadący z Warszawy do Krakowa podróżny nie musi wpisywać w wyszukiwarce „Warszawa Centralna”, a wystarczy że wpisze frazę „Warszawa (dowolna stacja)”. Aplikacja pokaże wszystkie pociągi odjeżdżające z różnych stacji w stolicy.  Podobnie jest z celem podróży – zamiast wpisywać „Kraków Główny” wystarczy wpisać „Kraków (dowolna stacja)”, a aplikacja pokaże pociągi zatrzymujące się na różnych stacjach w stolicy Małopolski.

Z kolei na początku marca pasażerowie zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w wybranych składach wagonowych Express InterCity, możliwość płatności Google Pay i graficzną prezentację frekwencji. W kolejnych wersjach dodane zostaną takie udogodnienia jak m.in. możliwość udostępnienia biletu w formacie .pdf, sprzedaż biletów międzynarodowych czy możliwość dodania biletu do kalendarza.

W niedalekiej przyszłości aplikacja pokaże stacje pośrednie na trasie przejazdu, informacje o opóźnieniach oraz umożliwi zakup biletu z więcej niż jedną przesiadką w jednej transakcji oraz udział w offsecie ekologicznym.