Aplikacja płatnicza PolCard Go jest rozwiązaniem przeznaczonym m.in. dla przedsiębiorców, którzy mogą realizować płatności za pomocą telefonu lub tabletu bez konieczności posiadania terminala. Od teraz użytkownicy mogą płacić nie tylko za pomocą kart, ale także wykorzystując kod BLIK.

Płatności kodem BLIK w aplikacji PolCard Go

Transakcja odbywa się podobnie jak w internecie czy za pośrednictwem stacjonarnego terminala płatniczego – wystarczy wprowadzić 6-cyfrowy kod na ekranie PolCard Go, a następnie potwierdzić operację w aplikacji mobilnej banku.

PolCard Go ma ułatwiać codzienną pracę m.in. sprzedawców mobilnych, np. kurierów. Pozwala też zmniejszyć kolejki przy kasach w godzinach szczytu. Rozwiązanie może być zaimplementowane na dowolnych urządzeniach klienta spełniających minimalne wymagania wersji Android i wyposażonych w moduł NFC.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wdrożeniu w aplikacji PolCard Go możliwości inicjowania transakcji za pomocą QR kodów. Zapisane są w nich dane dotyczące kupowanego towaru bądź usługi. Co ważne, do przygotowanego wcześniej kodu użytkownik może dodać dodatkowe informacje takie jak identyfikator transakcji w postaci numeru listu przewozowego czy numer faktury.