To już kolejna akcja charytatywna przeprowadzana w dyskontach Auchan. Wcześniej, beneficjentem zbiórek była Polska Federacja Banków Żywności oraz Fundacja Happy Kids. Na rzecz tej pierwszej organizacji, klienci Auchan przekazali w mikrodonacjach prawie 1 mln zł.

W Auchan startuje akcja charytatywna na rzecz KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka działa od ponad 40 lat jako polska organizacja pozarządowa, która wspiera młodzież w kryzysie psychicznym. Od 1 grudnia br. w hipermarketach Auchan, za pomocą aplikacji Donateo można wesprzeć jego działalność. Zebrane środki zostaną przeznaczone na darmową pomoc psychiatryczną, terapeutyczną, prawną oraz wsparcie w zakresie mediacji rodzinnych. Akcja potrwa do końca stycznia 2023 r.

Podczas zbiórki dla KOPD, klienci Auchan w trakcie finalizowania płatności, na ekranie terminala zobaczą pytanie o chęć przekazania datku. Zaakceptowanie go sprawi, że do rachunku doliczona zostanie kwota do 5 zł, która trafi bezpośrednio na konto organizacji. Wydawane jest niefiskalne potwierdzenie operacji.

– Pomimo kryzysu, który w ostatnich miesiącach dotyka nas wszystkich, okres bożonarodzeniowy to moment wzmożonych zakupów. Warto przy tej okazji zatrzymać się i pomyśleć o potrzebujących. Zbiórka na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka to najlepszy prezent, jaki możemy zrobić dla najmłodszych – podkreśla Inga Szaniawska, Koordynatorka CSR, Auchan Retail Polska.