Nowe wdrożenie Mennicy Polskiej i Mastercard to kolejna innowacja wprowadzona we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Od września ub.r. Bydgoszczanie mogą potwierdzać uprawnienia do przejazdu komunikacją miejską na podstawie biletu okresowego za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej.

Nowa aplikacja Mint Mobile Bydgoszcz już dostępna

Istotą nowego rozwiązania od Mennicy Polskiej i Mastercard jest to, że bilet okresowy kupiony w aplikacji mobilnej Mint Mobile Bydgoszcz można przypisać do zarejestrowanego uprzednio identyfikatora kartowego. Może nim być karta miejska, elektroniczna legitymacja studencka lub karta płatnicza. Aplikacja jest już dostępna w sklepie AppStore, a już niebawem trafi do sklepu Google Play.

W przypadku zakupu biletu okresowego w innym niż aplikacja kanale sprzedaży, pasażer w trakcie kontroli będzie nadal mógł potwierdzić posiadanie biletu w aplikacji Mint Mobile Bydgoszcz. Konieczne do tego jest uprzednie zarejestrowanie identyfikatora w aplikacji.

Jak skorzystać z nowego udogodnienia?

Pierwszym niezbędnym krokiem jest pobranie aplikacji Mint Mobile Bydgoszcz i założenie w niej konta. Następnie użytkownik musi przejść przez rejestrację i weryfikację profilu (za pomocą zdjęcia dowodu osobistego oraz tzw. selfie), która umożliwi zakup imiennego biletu okresowego. Potwierdzenie tożsamości nie jest to obligatoryjne w przypadku transakcji zakupu biletów jednorazowych lub czasowych.

Finalnym etapem będzie dodanie do aplikacji identyfikatorów kartowych w postaci bankowej zbliżeniowej karty płatniczej, karty miejskiej BKM lub elektronicznej legitymacji studenckiej. W tym celu użytkownik powinien wybrać z menu bocznego zakładkę „Moje identyfikatory”, a następnie opcję „Dodaj identyfikator” oraz typ identyfikatora, jaki zamierza przypisać do konta.

Po wypełnieniu formularza, odpowiedni dokument znajdzie się w portfelu identyfikatorów w aplikacji i będzie mógł być wykorzystywany jako dodatkowy nośnik biletu okresowego.