Trwa Europejski Tydzień Mobilności, którego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września. Z tej okazji Free Now, aplikacja mobilności miejskiej, chce zachęcić mieszkańców miast do odkrywania innych niż własne auto, środków współdzielonego transportu.

– Wiemy, że do podjęcia konkretnego działania potrzebna jest odpowiednia zachęta, dlatego postanowiliśmy nagradzać zniżkami na nasze usługi osoby, które skorzystają ze współdzielonej mobilności, w tym komunikacji miejskiej i podmiejskiej, w ramach akcji Carless Challenge. Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do zmiany nawyków transportowych wśród osób korzystających z aut prywatnych wyłącznie z powodu przyzwyczajenia czy wygody – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

Rusza akcja Carless Challenge od Free Now

Aby wziąć udział w akcji Carless Challenge i otrzymać zniżki, należy do końca września 2022 roku, przynajmniej 6 razy skorzystać z innego niż własne auto, współdzielonego środka transportu (np. komunikacja miejska/podmiejska, taksówka, e-hulajnoga, e-skuter, carsharing). Akceptowane są przejazdy wykonane z wszystkich dostępnych lokalnie platform i operatorów.

Przy czym przejazdy te muszą odbywać się w dni powszednie w godzinach szczytu, to jest 6.00-10.00 oraz 15.00-18.00. Do zgarnięcia zniżek konieczne jest przesłanie za pośrednictwem dedykowanego formularza dowodów przejazdów, w postaci skanu lub zdjęcia biletu, faktury lub rachunku. Datą i godziną wykonanego przejazdu przejazdu powinna być dobrze widoczna na dowodzie.

Za wykonanie 6 przejazdów według powyższych wymagań przyznawane są kody na taksówki i e-hulajnogi Free Now o łącznej wartości 120 zł. Jedna osoba może wysłać dwa zgłoszenia – każde z dowodami na 6 wykonanych przejazdów we wrześniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października 2022 r. Akcja dotyczy 19 polskich miast, w których dostępne jest Free Now.