Największy na świecie detalista, amerykański Walmart na podbój świata finansów rusza wspólnie z fintechem One. Firma ta powstała pod auspicjami Walmartu poprzez połączenie neobanku One i spółki Even, dostawcy usług pożyczkowych. Pracami One kieruje Omer Ismail, były partner banku Goldman Sachs.

Walmart wchodzi w usługi finansowe

Niebawem Walmart ma rozpocząć beta testy rachunku bankowego oferowanego przez One. Dostęp do nowej usługi zyska część pracowników oraz klientów amerykańskiej sieci supermarketów. O sprawie pisze Bloomberg. Przedstawiciele Walmartu i fintechu One jak dotąd nie skomentowali tych doniesień.

Zainteresowanie Walmartu usługami finansowymi nie jest niczym nowym. Dopiero jednak przejęcie spółek One i Even na początku tego roku przyspieszyło działania w tym obszarze. W momencie finalizacji transakcji obie firmy miały już około 200 pracowników, a ostatnie miesiące przyniosły zatrudnienie 100 kolejnych. Między innymi do fintechu One w roli CFO dołączyła Laura Nadler z Afterpay.

Zgodnie z pogłoskami, można spodziewać się, że na start Walmart wspólnie z One zaoferuje jedynie konto bankowe. Być może z czasem katalog świadczonych usług finansowych zostanie poszerzony np. o pożyczki. Potentat handlu detalicznego ma już 1,6 mln pracowników, a zakupy w jego sklepach robi około 100 mln klientów.