Just Join Games, wydarzenie z pogranicza technologii, sportu i biznesu, po raz trzeci połączyło setki pracowników polskiej branży IT. Programiści, testerzy, administratorzy sieci i inni praktycy sektora bawili się i integrowali w duchu zdrowej rywalizacji, biorąc udział w dyscyplinach powiązanych ze swoją pracą i pasją.

Biorąc udział w zmaganiach, uczestnicy mogli wesprzeć także szczytny cel. Część środków ze sprzedaży pakietów startowych organizatorzy przekazali na cele dobroczynne. Otwierając tegoroczne wydarzenie, Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, przekazał czek na kwotę ponad 13 tys. zł dla Fundacji Sarigato, która w ramach akcji Hakersi wspiera dzieci z rodzin wykluczonych cyfrowo.

Nowy rekord świata w dyscyplinie work-life balance

W porównaniu z poprzednią edycją, liczba zarejestrowanych uczestników tegorocznych Igrzysk wzrosła z ok. 300 do ponad 500 osób. Sportowcy reprezentujący ponad 50 firm wzięli udział w kilku zróżnicowanych konkurencjach wymagających siły, precyzji oraz szybkości. Rzut dyskiem twardym, pchnięcie monitorem, składanie klawiatury na czas, to tylko wybrane z nich.

Rezultaty osiągnięte w 2021 roku okazały się być naprawdę wyśrubowane. Przykładowo, jeden z uczestników rzucił dyskiem twardym na odległość aż 60 metrów, a kolejny pchnął monitorem na ponad 14 metrów. Podczas tegorocznej edycji rekordów tych nie udało się pobić, na co wpływ mogła mieć także pogoda, natomiast najlepszy wynik w historii padł w konkurencji work-life balance.

Adrian Tomaszewski reprezentujący firmę DeSmart utrzymał równowagę na specjalnej desce (trickboard) przez równą godzinę, poprawiając zeszłoroczny rekord o niemal 4 minuty. Nazwa dyscypliny nawiązuje do trendu obecnego w świecie IT i nie tylko. Chodzi o utrzymanie jak najlepszej równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.

Znamy wyniki Just Join Games 2022

W klasyfikacji generalnej z 2 złotymi i 1 brązowym medalem zwyciężyła firma Cloudware. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy reprezentujący HTD Health (1 złoto, 2 srebra). Podium zamknęła ekipa z firmy Deloitte, zdobywając tyle samo medali co HTD Health, jednak z nieco gorszym czasem w dyscyplinie scrum olimpijski. Wszystkie wyniki w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

– W tym roku zmagania podczas Just Join Games były wyjątkowe. Zawodnicy nie ulegli kapryśnej pogodzie i pokazali, że mimo niskiej temperatury i opadów deszczu najważniejsza jest dobra zabawa i wykręcanie jak najlepszych wyników. Z roku na roku zawody wchodzą na coraz wyższy poziom rywalizacji i organizacji, a liczba uczestników pokazuje, że wydarzenie na stałe wpisało się już do kalendarza świata IT. Jeszcze raz gratuluję osiągniętych wyników i zapraszam na kolejną edycję w przyszłym roku – powiedział Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, organizatora wydarzenia.