Prometeus-2 to kasa fiskalna do użytku specjalnego, przeznaczona dla urządzeń do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Upraszczając, nowe rozwiązanie WKF znajdzie zastosowanie na bezdotykowych myjniach samoobsługowych oraz w popularnych automatach vendingowych, które każdy dobrze zna m.in. z korytarzy szkolnych, biurowych czy galerii handlowych.

Wirtualne Kasy Fiskalne z kolejną homologacją GUM

Fiskalizacja branży samoobsługowej powoli staje się faktem, więc jest to sprzyjający moment na udostępnienie rozwiązania w postaci Prometeus-2 tej grupie podatników. Od lutego tego roku obowiązek ewidencji sprzedaży spoczywa na właścicielach myjni samoobsługowych, a już z końcem 2023 roku wygasa zwolnienie z tego obowiązku posiadaczy automatów vendingowych.

Kasa rejestrująca WKF zintegrowana jest z terminalami płatniczymi Nayax, a także bezpośrednio z systemami do zarządzania myjniami samoobsługowymi i automatami vendingowymi. Nie wymaga dodatkowych ingerencji serwisantów, czy długiego procesu wdrożenia. Dla właścicieli punktów umożliwiających bezdotykowe mycie aut istnieje dodatkowy atut rozwiązania – możliwy jest montaż wyłącznie jednego urządzenia, niezależnie od liczby stanowisk.

Wirtualne Kasy Fiskalne to polski startup. Jego autorska aplikacja na urządzenia Android jako pierwsza w Polsce uzyskała homologację Głównego Urzędu Miar.