Emplocity zajmuje się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W swoim portfolio ma między innymi HireBota – to chatbot automatyzujący proces rekrutacji, selekcji i komunikacji z kandydatami do pracy. Spółka obecnie przechodzi przez proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect.

Emplocity opracuje wirtualnego asystenta dla terapeutów

W ramach umowy zawartej z Uniwersytetem SWPS, Emplocity opracuje zespół funkcjonalności, ułatwiających indywidualizowanie prowadzonych zadań terapeutycznych oraz komunikację z pacjentami. Terapeuci uzyskają dostęp do zagregowanych informacji, co da szansę na zwiększenie skuteczności terapii.

– To nasza kolejna współpraca z Uniwersytetem SWPS. Zaufanie ze strony klienta i to przy tak ważnym projekcie jest dla nas kwestią fundamentalną. Wykorzystujemy nasze doświadczenie i wiedzę do rozwoju narzędzia, które ułatwi pracę terapeutom oraz zwiększy ich efektywność – mówi Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i CEO Emplocity.

W ubiegłym roku Emplocity wspólnie z Laboratorium Neuronauki Emocji i Centrum Transferu Wiedzy, będącymi częścią Uniwersytetu SWPS, rozpoczęło prace nad stworzeniem chatbota terapeutycznego. Narzędzie to nawiązuje rozmowę z pacjentem i wykrywa niekorzystne dla zdrowia psychicznego wzorce myślenia, a następnie stosuje techniki terapii behawioralno-poznawczej.