Trasti to agent generalny słoweńskiego ubezpieczyciela Zavarovalnica Triglav Triglavu, który działa na polskim rynku na zasadzie swobody świadczenia usług. W Polsce insurtech prowadzi sprzedaż ubezpieczeń od marca 2021 roku.

Wonga rozpoczyna współpracę z Trasti

Z pożyczki na zakup polisy komunikacyjnej docelowo będą mogli skorzystać klienci Trasti, którzy nabędą polisy przez telefon lub Internet. Jak zapewnia Wonga, otrzymają oni rozłożenie płatności za ubezpieczenie na 12 rat, a także zerowe oprocentowanie i zerową prowizję.

– Konsekwentnie powiększamy listę kanałów dystrybucji naszych produktów. W wakacje 2021 r. wdrożyliśmy pożyczki ratalne na zakup ubezpieczeń komunikacyjnych wspólnie z insurtechem hiPRO, w lutym zaczęliśmy oferować raty 0 proc. klientom Trasti – mówi Sylwia Drejer-Cichucka, członek zarządu Wonga.

W komunikacie podano, że opcja rat 0% jest dostępna w porównywarce ubezpieczeń mubi.pl. Na razie można z niej skorzystać podczas zakupu polisy Trasti przez telefon. Niedługo będzie to możliwe także w procesie w pełni online. Klient zainteresowany uzyskaniem finansowania, po wypełnieniu wniosku o ubezpieczenie będzie musiał jedynie uzupełnić dodatkowe trzy pola i przekazać stosowne zgody.

W styczniu pisaliśmy o dołączeniu Michała Sobiecha do zespołu Wonga. Objął on stanowisko CFO, wcześniej budował w Citibanku regionalny zespół do monitorowania zarządzaniem ryzykiem skarbu.