Obecna na rynku od ponad 15 lat firma mPTech od początku stawiała na rozbudowaną ofertę. Na początku były to telefony klasyczne, dla seniorów oraz smartfony marki myPhone. Po kilku latach w portfolio mPTech pojawiły się telefony i smartfony wzmocnione HAMMER, a niedawno dołączyły także laptopy techbite przeznaczone do nauki i pracy zdalnej. Swojej rynkowej drogi firma szuka dziś nie tylko w szerokiej ofercie, ale także w dostarczaniu nowych rozwiązań, takich jak funkcjonalność eSIM, VoLTE oraz łączność 5G.

– Współpraca z firmą Worldline idealnie wpisuje się w naszą filozofię dotyczącą produktów marki HAMMER. Naszym celem jest dostarczenie trwałych urządzeń wyposażonych w praktyczne narzędzia i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki aplikacji Tap on Mobile Worldline, przed naszymi klientami otwierają się zupełnie nowe możliwości, w tym wykorzystanie smartfonów HAMMER jako terminali płatniczych. To idealne rozwiązanie dla firm, które pragną dostarczyć swoim pracownikom solidny sprzęt, usprawnić procesy płatności i zrobić technologiczny krok naprzódmówi Piotr Spychalski, dyrektor sprzedaży w mPTech.

Jako pierwsze przetestowane zostały modele HAMMER ENERGY X oraz HAMMER BLADE 4, które swoją premierę miały w 2023 r. Oba telefony mogą przyjmować płatności w aplikacji Tap on Mobile Worldline. Producent zapowiedział także, że wszystkie wprowadzane na rynek smartfony wzmocnione marki HAMMER będą w ten sposób sprawdzane.

Worldline Tap on Mobile w urządzaniach HAMMERA

Worldline Tap on Mobile umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, wykorzystując antenę NFC. W zależności od konkretnego rozwiązania i ustawień, oprogramowanie obsługuje karty zbliżeniowe (potwierdzane PIN-em lub transakcje niewymagające potwierdzenia) oraz płatności NFC, w tym płatności urządzeniem mobilnym i tagi NFC.