Smartfony

Smartfony to wielofunkcyjne urządzenia, które umożliwiają m.in. wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości, surfowanie w Internecie oraz nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Najczęściej posiadają ekran dotykowy. Najbardziej znanymi producentami smartfonów na świecie są Samsung, Huawei i Apple. Który smartfon jest najlepszy? Zdania są podzielone, ale niezmiennie najwyższe miejsca w rankingach zwykle zajmują urządzenia Apple, Samsung, Huawei i ostatnio także Xiaomi.

Hauwei odzyskuje dostęp do Google na 90 dni

2 dni temu Łukasz Piechowiak
Rząd USA cofnął zakaz współpracy z Huawei do 19 sierpnia 2019 roku. Chiński producent będzie miał 90 dni na dostosowanie do nowej rzeczywistości.
#Prawo#Smartfony

Google odcina Huawei od Androida

3 dni temu Łukasz Piechowiak
Google odcina Huawei od dostępu do Androida, ale firma wciąż ma dostęp do zasobów open source. To potężny cios dla chińskiego giganta.
#Fintech#Smartfony

Smartfon zastąpi kluczyki do samochodu

6 dni temu Rafał Tomaszewski
Smartfony w dużej mierze zastąpiły już aparaty, gazety, książki i odtwarzacze do słuchania muzyki. Następny krok to zastąpienie kluczyków do samochodu.
#Smartfony

Smartfon przyszłości. Jak mogą wyglądać telefony za kilkanaście lat?

1 tydzień temu Rafał Tomaszewski
Jeszcze do niedawna największym osiągnięciem technologicznym było umieszczenie aparatu fotograficznego w telefonie oraz dotykowego ekranu.
#Smartfony

Kradzieże smartfonów to rzadkość

1 miesiąc temu Rafał Tomaszewski
Z danych Policji wynika, że w ubiegłym roku skradziono ponad 14 tys. telefonów komórkowych. To stosunkowo niewiele w porównaniu z wcześniejszymi latami.
#Smartfony#Technologie

Huawei największym producentem smartfonów już w 2019 roku

1 miesiąc temu Łukasz Piechowiak
Huawei ma być pierwszym producentem smartfonów na świecie, a HONOR czwartym. Nowy cel chińskiego producenta smartfonów to całkowita dominacja na rynku.
#Smartfony

W 2019 roku do klientów trafią 2 mln smartfonów ze składanym ekranem

2 miesiące temu Rafał Tomaszewski
Telefony ze składanym ekranem to przyszłość tego rynku. Na razie prym wiodą takie modele jak Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X.
#Smartfony

Lot helikopterem nad papierowym wydaniem gazety

6 miesięcy temu Piotr Koperski
Czytelnicy czwartkowego wydania papierowego Rzeczpospolitej mogą skorzystać z darmowej aplikacji PZL-Świdnik AR.
#Smartfony