Aplikacja dystrybuowana przez firmę WKF, to pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna na smartfon, która otrzymała homologację Głównego Urzędu Miar. Na chwilę obecną istnieją dwa rozwiązania fiskalne firmy: kasa o zastosowaniu ogólnym i specjalnym (dedykowana maszynom vendingowym i myjniom samoobsługowym).
Są to kasy rejestrujące sprzedaż w postaci oprogramowania, na urządzenia z systemem Android. Spełniają wymagania Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 maja 2020 r. w sprawie kas rejestrujących, mających postać oprogramowania – czytamy w komunikacie.
Worldline nawiązuje współpracę z firmą Wirtualne Kasy Fiskalne
Rozwiązanie firmy Wirtualne Kasy Fiskalne łączy w sobie zarówno funkcję kasy, jak i drukarki fiskalnej. Znajduje zastosowanie w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Ma to być ułatwienie dla podatników sprzedających towary lub świadczących usługi dla osób fizycznych, gdyż umożliwia zamianę konwencjonalnej, sprzętowej kasy fiskalnej, na aplikację w smartfonie czy tablecie.
– Nawiązanie partnerstwa z firmą Worldline, specjalizującą się w sektorze płatności bezgotówkowych, która jest dla nas nie tylko partnerem technologicznym, ale również partnerem sprzedażowym, umożliwia nam wprowadzenie na rynek i rozpropagowanie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest wirtualna kasa fiskalna. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla użytkowników kas fiskalnych, którzy otrzymują usługi odpowiednio dopasowane do własnych potrzeb oraz komfort codziennego użytkowania – mówi Jakub Jasnos, pomysłodawca i realizator wirtualnej kasy fiskalnej, CEO WKF Sp. z o.o.
Aplikacja Wirtualnych Kas Fiskalnych daje możliwość akceptacji kart płatniczych za pomocą aplikacji Worldline Tap on Mobile. Integracja obu rozwiązań, umożliwia przedsiębiorcom przeprowadzanie transakcji za pomocą jednego urządzenia mobilnego. Oznacza to, że narzędzie do ewidencji i sprzedaży można mieć przy sobie, w każdym miejscu i o każdej porze.
Lista grup podatników dopuszczonych do korzystania z wirtualnej kasy fiskalnej wciąż się rozrasta. Na ten moment, korzystać z niej mogą m.in. takie branże jak gastronomia, hotelarstwo, komunikacja miejska, przewóz osób (taxi), usługi przeprowadzkowe czy obrót węglem.