Kampania promowana jest przez platformę Crowdway. Zapisy na akcje ruszyły o godzinie 9:00. Useme od blisko 8 lat oferuje platformę do rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami. Ma to być jedno z najpopularniejszych narzędzi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Useme rozpoczyna zbiórkę crowdfundingową na Crowdway

Teraz firma zamierza pozyskać lącznie 2,5 mln PLN. 1,5 mln zł przeznaczy na ekspansję zagraniczną, a 1 mln na inwestycje technologiczne, w tym automatyzację rozliczeń.

– Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej  – mówi Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme S.A.

Pozyskane przez crowdfunding środki posłużą także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia. W roku 2022 spółka chce umożliwić rozliczenia w kryptowalutach.

W pierwszym półroczu 2021 r. spółka Useme S.A. osiągnęła 25 mln złotych przychodu, przy dynamice +86% w porównaniu do analogicznego okresu 2020. Prognozy zakładają, że do końca bieżącego roku przychód netto spółki przekroczy wartość 54 mln zł, w 2022 roku będzie to blisko 89 mln zł, a w 2023 r. ponad 157 mln zł. Na platformie Useme.com łącznie zarejestrowało się ponad 150 000 użytkowników, z czego ponad 60% to osoby aktywnie korzystające z serwisu.