Innovatika to venture builder, który zajmuje się budowaniem startupów i przedsięwzięć biznesowych. Chodzi tutaj o takie rozwiązania, które są stosunkowo bezpieczne, a równocześnie dają szybką stopę zwrotu i możliwość realizowania zysków. W tej chwili Innovatika koncentruje się przede wszystkim na budowania startupów dla korporacji.

Co venture builder może zaoferować startupom?

Obecnie Innovatika wspiera między innymi fintech Wealthon, z którym tworzy produkt Simple.pl. Ma to być platforma, która zrewolucjonizuje rynek pośrednictwa kredytowego dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Rozwiązanie będzie oparte o sztuczną inteligencję i ma asystować firmom w pozyskaniu finansowania. Na początek Simple.pl zadebiutuje na rynku polskim.

– W najbliższym czasie chcemy wprowadzić trochę więcej zamieszania na rynku polskim, jeśli chodzi o budowanie startupów dla korporacji. Chcemy być także „super venture builderem”, który działa nie tylko w Polsce. Naszym celem jest wyjście za granicę. Przede wszystkim chcemy pracować dla korporacji, ale też dla funduszy i wraz z funduszami. Mam również nadzieję, że startup Wealthon i produkt, który wspólnie budujemy – czyli Simple.pl, będzie miał swój rozkwit w tym roku – mówi Katarzyna Królak-Wyszyńska, CEO Innovatika.

W rozmowie poruszaliśmy też takie kwestie jak trendy w rozwoju startupów, najciekawsze fintechy i insurechy zbudowane przez korporacje w ramach venture builderów, czy bariery dla rozwoju sektora FinTech w Polsce.

Z Katarzyną Królak-Wyszyńską rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: