Systemem Xiaomi Pay można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Mastercard. Wystarczy na opasce wybrać ekran NFC. Przy płatności wymagany jest kod PIN – należy go wówczas wprowadzić na dedykowanym ekranie.

Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS uruchomiły Xiaomi Pay

To rozwiązanie dedykowane jest dla osób aktywnych sportowo, które chcą robić zakupy nie mając przy sobie telefonu czy karty. Aby dokonać płatności w nowododanym systemie wystarczy zegarek lub opaska fitness z podpiętą w aplikacji kartą płatniczą Mastercard.

Mobilne płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay, możliwe są po dodaniu karty płatniczej do cyfrowego portfela. Dzięki temu użytkownik może korzystać z tych samych kart płatniczych, których używa na co dzień. Podczas płatności w sklepie czy punkcie usługowym nie trzeba mieć dostępu do Internetu.

Usługa Xiaomi Pay działa z wieloma rodzajami kart kredytowych i debetowych Mastercard. Płatności mobilne upoważniają również do zdobywania nagród w programach lojalnościowych, analogicznie jak transakcje plastikowymi kartami.

– Xiaomi Pay to kolejny, po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay, system płatności mobilnych, z którego mogą korzystać klienci Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS. Obserwujemy rosnącą popularność płatności już nie tylko przy użyciu smartfonu, który każdy z nas ma przy sobie prawie cały czas, ale także innych urządzeń. – mówi Magdalena Waniek, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego Banku BPS, zrzeszającego Banki
Spółdzielcze.

Jak zacząć korzystać z Xiaomi Pay?

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Mi Fitness ze sklepu Google Play lub App Store na swój telefon. W aplikacji Mi Fitness należy następnie wyszukać swoją opaskę lub zegarek i połączyć go z aplikacją używając przycisku „synchronizuj”. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie danych karty Mastercard w aplikacji, poprzez użycie opcji Xiaomi Pay. Całość operacji należy ostatecznie potwierdzić kodem SMS i gotowe.

Warto przy okazji wspomnieć, że usługa Xiaomi Pay chroni dane użytkownika. Aplikacja wykorzystuje do tego przypisane do opaski lub zegarka numery kart i kody transakcji za każdym razem, gdy wykonywana jest płatność. Oryginalny numer karty zostaje zastąpiony cyfrowym zamiennikiem, czyli tzw. tokenem.

Numer karty płatniczej nie jest przechowywany w urządzeniu ani na serwerach Xiaomi. Nie zostaje również przekazany sprzedawcy podczas płatności. To wszystko ma sprawić, że świeżo wprowadzone płatności w Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS oraz Banku BPS będą bezpieczne.