W komunikacie XTB pisze o planach dołączenia do oferty obligacji, kont emerytalnych (IKE, IKZE) oraz wdrożenia funkcji społecznościowych pozwalających śledzić ruchy innych inwestorów. Największą zmianą ma być jednak wprowadzenie wirtualnego portfela z kartą multiwalutową.

Nowości od XTB. Wirtualny portfel i karta wielowalutowa

Wprowadzenie wirtualnego portfela ma być jednym z tych czynników, który przybliży XTB do realizacji ich celów. Początkowo ma on oferować dostęp do konta w ośmiu walutach (EUR, USD, GBP, PLN, HUF, RON, BGN i CZK). Natomiast użytkownicy za pomocą karty wielowalutowej będą mogli realizować rozliczenia w ponad 100 walutach. Powiadomienia będą wysyłane w czasie rzeczywistym.

Według wstępnych wyników finansowych, XTB w 2023 roku osiągnęło rekordowe 791,3 mln zł zysku netto. W tym czasie polski fintech pozyskał 312 tys. nowych klientów, a obecnie z jego usług korzysta 936 tys. klientów na całym świecie – czytamy w komunikacie.

W ostatnim czasie XTB wprowadziło między innymi akcje ułamkowe, czy oprocentowanie wolnych środków. W tym drugim przypadku klienci mogą pomnażać swoje środki nawet wtedy, kiedy nie inwestują aktywnie. Co miesiąc otrzymają odsetki od niezainwestowanych środków zdeponowanych na rachunkach fintechu.

Oprocentowanie wolnych środków w XTB dotyczy zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W obu przypadkach nie ma minimalnych jak i maksymalnych ograniczeń kwotowych.