Partner serwisu Visa dla biznesu

Z aplikacji Kwarantanna Domowa korzysta już ponad 10 tys. osób

Fintek
Fintek
#govtech#Koronawirus
Opublikowano: 24 marca 2020, 10:23 Aktualizacja: 24 marca 2020, 12:07

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje pierwszy weekend funkcjonowania aplikacji Kwarantanna Domowa. W systemie aplikacji są niemal 72 tys. osób. Ponad 15 tysięcy zalogowało się do niej, a przeszło 10 tysięcy wykonało już zadanie startowe – a to oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z aplikacji.

Z aplikacji Kwarantanna Domowa korzysta już ponad 10 tys. osób

– Stworzyliśmy tę aplikację, aby ułatwić odbycie obowiązkowej kwarantanny domowej. Dzięki niej zyskujemy możliwość szybszej komunikacji ze służbami, ale i dostęp do opieki. najbliższym czasie będziemy do niej dodawać kolejne funkcjonalności – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Resort cyfryzacji podsumowuje pierwsze dni aplikacji

Jak działa aplikacja Kwarantanna Domowa? W systemie Ministerstwa Cyfryzacji pojawia się informacja, że dana osoba jest objęta kwarantanną, a resort wysyła jej SMS-a zachęcającego do aktywowania aplikacji. Przy aktywacji należy podać ten sam numer telefonu, który podaliśmy wypełniając formularz lokalizacyjny (czyli dokument, w którym wpisywaliśmy, gdzie kwarantannę odbędziemy).

Aplikację aktywujemy za pomocą wpisania kodu otrzymanego SMS-em. Osoba izolowana w związku z koronawirusem po aktywacji Kwarantanny Domowej będzie musiała wykonać selfie, czyli tak zwane zdjęcie referencyjne. Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób – które zainstalowały i aktywowały aplikację – wysyłany będzie SMS z prośbą o wykonanie zdjęcia.

Dziennie trzeba będzie zrobić jedno lub kilka takich zdjęć. Prośby o ich wykonanie będziemy otrzymywać „z zaskoczenia”. Czas przeznaczony na wykonanie selfie to 20 minut od otrzymania SMSa. Po upływie 20 minut osoba objęta kwarantanną dostanie wiadomość przypominającą. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie wykonamy zdjęcia będzie to sygnał dla policji, że powinna sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

Aplikację Kwarantanna Domowa obsługują telefony z systemem Android 6.0 lub wyższym i iOS w wersji nie niższej niż 10.3.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

z-aplikacji-kwarantanna-domowa-korzysta-juz-ponad-10-tys-osob