Już od lipca pasażerowie przylatujący do Warszawy mają okazję zamawiać przejazdy bezpośrednio sprzed hali przylotów Lotniska Chopina. Służy do tego “Uber Airport” – specjalny produkt dostępny w aplikacji dla osób przebywających na terenie portu.

Warto też przypomnieć, że kilka dni temu Uber umożliwił opłacanie przejazdów za pomocą BLIKA. Z tej okazji Uber oferuje nowym użytkownikom specjalną promocję. Otrzymają oni 99 proc. zniżki na 3 pierwsze przejazdy opłacone BLIKIEM.

Dziesiątki przejazdów dziennie z Uber Airport

W sumie z usługi skorzystało ponad 100 000 pasażerów. Najczęściej wybieranymi przez nich celami podróży były warszawskie dworce: Zachodni oraz Centralny, ale zamawiane były też dalsze podróże. Najdłuższy przejazd wyniósł 428 km do Medyki. Średni czas oczekiwania na kierowcę wynosi około 5 minut.

Mimo stosunkowo krótkiego czasu od startu usługi, Uber Airport ma także swoich rekordzistów indywidualnych. Najbardziej aktywny kierowca wykonał łącznie 727 kursów, podczas gdy najbardziej aktywny podróżujący zamówił aż 18 powrotów z lotniska.

Liczba pasażerów zamawiających przejazd jest uzależniona od liczby lądujących samolotów, jednakże największe zapotrzebowanie zauważalne jest od poniedziałku do soboty w okolicach godziny 9:00 rano oraz północy, a także przez cały tydzień w przedziale od 15:00 do 17:00.

Nie licząc Polaków, którzy łącznie zamówili więcej przejazdów, z usługi najczęściej korzystają pasażerowie z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Jak skorzystać z Uber Airport?

Usługa dostępna jest na terenie lotniska. Pasażerowie  mogą zamówić przejazd autem o podwyższonym standardzie, które podjedzie bezpośrednio na dolny poziom, czyli przyloty. Odbiór odbywa się z oznaczonej strefy, a w przypadku pytań, mogą skorzystać z pomocy stewardów przebywających na lotnisku.