Z BLIKA regularnie korzysta już ponad 11 mln użytkowników. W drugim kwartale 2022 r. zrealizowali oni łącznie 292 mln transakcji o wartości 38,7 mld zł. Teraz BLIK został kolejną metodą płatności dostępną w aplikacji Uber.

Jak zapłacić BLIKIEM w Uberze?

Aby skorzystać z nowej formy płatności należy wejść w aplikacji Uber w menu, klikając w lewy górny róg i przejść do zakładki „Płatności i Promocje”. Następnie wystarczy wybrać BLIKA jako preferowaną metodę płatności za przejazdy.

Z okazji uruchomienia BLIKA w aplikacji, Uber oferuje nowym użytkownikom specjalną promocję. Otrzymają oni 99 proc. zniżki na 3 pierwsze przejazdy opłacone BLIKIEM. Maksymalna wysokość jednorazowej zniżki to 20 złotych. Z promocji można skorzystać od 22.09.2022 do 20.10.2022 roku.

– W działaniach, które podejmujemy na co dzień, koncentrujemy się przede wszystkim na zwiększaniu komfortu podróżujących i dostarczaniu im wielu możliwości wyboru, także w zakresie dostępnych metod płatności. BLIK, który z roku na rok notuje wzrosty popularności, doskonale uzupełnia dostępne w naszej aplikacji formy rozliczeń za przejazdy – mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland.