Sklepy typu Żabka Eko Smart są naszpikowane innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Zastosowane w nich technologie mają usprawniać pracę franczyzobiorców i ich pracowników, a także pomagać chronić środowisko i oszczędzać energię. Pierwszą tego typu placówkę sieć Żabka uruchomiła we wrześniu br.

Żabka Eko Smart w Łodzi już otwarta

Energia, z której korzysta Żabka Eko Smart w Łodzi, pochodzi z odnawialnych źródeł – na dachu sklepu zamontowano 24 moduły paneli fotowoltaicznych, których działanie uzupełnia turbina wiatrowa. Z zielonej energii mogą korzystać również klienci – przed sklepem znajduje się ławka solarna, dzięki której można naładować telefon.

W łódzkiej Żabce Eko Smart zastosowano lodówki, w których czynnikiem chłodzącym jest dwutlenek węgla (CO₂). Natomiast o jakość powietrza ma zadbać ułożona przy budynku antysmogowa kostka oraz Safe Air, czyli sklepowy system oczyszczania powietrza, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Przed Żabką Eko Smart stanął EKOmat, czyli urządzenia do zbiórki butelek i puszek po napojach. Z zebranych w ten sposób zużytych, pustych opakowań powstaną nowe opakowania produktów marek własnych Żabki. Sieć nie zapomina także o rowerzystach. Obok placówki zamontowano stojak rowerowy oraz stację naprawy rowerów.

– W Żabce Eko Smart w Łodzi postawiliśmy na innowacje skupione głównie wokół czystego powietrza – testujemy w niej na przykład najnowszej generacji system oczyszczania powietrza. Nie mogło tu jednak zabraknąć także rozwiązań dotyczących: zielonej energii, drugiego życia i zielonego transportu. Wierzę, że docenią je nie tylko franczyzobiorca i jego pracownicy, których praca stanie się łatwiejsza, ale także nasi klienci – mówi Przemysław Kijewski, Dyrektor ds. Operacyjnych Żabka Polska.