Usługi finansowe są dostępne w ofercie Żabki już od jakiegoś czasu. W sklepach można opłacać rachunki, czy wypłacać gotówkę. Od niedawna Żabka współpracuje także z BNP Paribas i Mastercard, dzięki czemu w sklepach można między innymi otworzyć rachunek właśnie w BNP Paribas.

Żabka będzie jak bank? Szykują się nowe usługi finansowe

Teraz o planach Żabki na wprowadzenie kolejnych usług finansowych poinformował, w rozmowie z serwisem Wirtualne Media, Adam Manikowski, wiceprezes i dyrektor generalny Żabka Polska. Sieć przymierza się do udostępnienia możliwości wykonywania przelewów, czy zakupu ubezpieczenia podczas wizyty w sklepie.

Takie usługi finansowe dołączą do możliwości opłacania rachunków, wypłacania gotówki, czy otwierania konta w banku. W tym ostatnim przypadku warto wspomnieć, że w związku z akcją promocyjną po otwarciu rachunku w BNP Paribas z kartą Mastercard oraz spełnieniu warunków promocji klient otrzyma e-vouchery o łącznej wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach Żabka.

Dodatkowo w kanałach sieci Żabka będą pojawiać się komunikaty o wspólnej akcji z bankiem. Chodzi między innymi o plakaty ze specjalnym kodem QR ułatwiającym ściągnięcie aplikacji GOmobile i założenie konta.

Sieć Żabka chce, aby jej sklepy były miejscem, w których można nie tylko zrobić zakupy, ale także załatwić różne sprawy w bardzo szybkim czasie – mówi Adam Manikowski w rozmowie z serwisem Wirtualne Media. Poza wspomnianymi na początku tekstu usługami finansowymi klienci Żabki mogą także odbierać i nadawać przesyłki, zagrać w Lotto, czy skorzystać z usługi czyszczenia i naprawy obuwia.