Zalando, europejska platforma modowa i lifestylowe’a, uruchamia w Polsce płatności odroczone. Nowa funkcja, opracowana przez Zalando, zwiększa wygodę polskich klientów przy korzystaniu z platformy, przenosząc doświadczenia znane z przymierzalni sklepowej wprost do ich domów. Wcześniej aplikacja pozwalała na przymierzenie ubrań wirtualnie, dzięki AR.

Płatności odroczone aż do 30 dni

Podczas zakupów na Zalando, klienci mogą wybrać metodę płatności Zamów teraz, zapłać później, która pozwala na odroczenie płatności za zakupy do 30 dni liczonych od momentu wysłania zamówienia. Jeśli konsumenci potrzebują więcej niż miesiąc na podjęcie decyzji o zakupie, mogą zapłacić za zamówienie w ciągu 30 dni i skorzystać ze 100-dniowego prawa do bezpłatnego zwrotu w Zalando. Status płatności – kwota i termin zapłaty – jest dostępny w każdej chwili do wglądu na profilu użytkownika platformy.

-Popularność płatności odroczonych wzrasta – także w Polsce. Takie udogodnienie jest szczególnie ważne w przypadku zakupów modowych, gdzie klient chce mieć możliwość przymierzenia produktu przed podjęciem ostatecznej decyzji. W związku z tym naturalnym krokiem dla nas było zaoferowanie odroczonych płatności polskim klientom – komentuje Dawid Pożoga, Regional Lead na Polskę i Czechy w Zalando

Zalando z powodzeniem przetestowało i wprowadziło opcję Zamów teraz, zapłać później także na innych rynkach. Dla francuskich klientów odroczone płatności były zupełnie nowym sposobem płacenia za zakupy online, a dziś są najpopularniejszym wyborem na francuskiej platformie Zalando. Według danych rynkowych, udział tej metody płatności w globalnym rynku e-commerce podwoi się do 2024 roku do poziomu 4,2%*. Przewiduje się, że w Polsce trend ten będzie się szybko nasilał. Już teraz 19% Polaków uważa odroczone płatności za bardzo wygodny sposób płacenia.

Platforma oferuje ponad 20 różnych opcji płatności w celu sprostania lokalnym potrzebom każdego rynku. Nowa metoda płatności będzie stale udostępniana coraz szerszemu gronu klientów.