Zbigniew Jagiełło pełnił funkcję prezesa zarządu PKO Banku Polskiego w latach 2009 – 2021. W komunikacie MCI Capital czytamy, że za jego kadencji PKO BP awansował na pierwsze miejsce na liście najwyżej wycenianych polskich spółek notowanych na GPW. Jagiełło był także inicjatorem powstania Polskiego Standardu Płatności, czyli operatora BLIKA.

Zbigniew Jagiełło dołącza do MCI Capital

Nowym szefem rady nadzorczej MCI Capital zostanie Zbigniew Jagiełło. Były prezes PKO Banku Polskiego obejmie w funduszu także funkcję senior advisor – poinformował w komunikacie MCI Capital.

– Objęcie nowych funkcji w MCI Capital to dla mnie prawdziwa przyjemność. Od wielu lat z podziwem obserwuję rozwój funduszu i prowadzone przez tę firmę inwestycje w cyfrową gospodarkę. Wierzę, że moje doświadczenia w bankowości oraz z rynków kapitałowych pomogą w dalszym rozwoju MCI jako lidera private equity w regionie – mówi Zbigniew Jagiełło.

– Dołączenie Zbigniewa Jagiełły do Grupy MCI Capital to dla nas wielkie wsparcie (…). Jesteśmy przekonani, że dzięki tej nominacji MCI Capital umocni swoją pozycję jako czołowy fundusz w Europie Środkowo-Wschodniej, zaś plany ekspansji w obszarze digital privateequity zyskają nową dynamikę – mówi Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Capital ASI SA i dominujący akcjonariusz spółki.

Greg Debicki partnerem inwestycyjnym w MCI Capital

Do zespołu funduszu private equity dołączył również Greg Debicki. Został on partnerem inwestycyjnym i szefem zespołu syndykacji transakcji. W tej roli Grzegorz Debicki będzie odpowiedzialny za rozwój platformy syndykacyjnej i rozszerzanie obecności MCI Capital w Europie Zachodniej.

Nowy partner inwestycyjny MCI Capital, prawie dziesięć lat spędził realizując programy inwestycyjne private equity w wielu kanadyjskich funduszach emerytalnych i bankach, w tym w Investment Management Corporation of Ontario (IMCO), Ontario Pension Board (OPB) i Scotiabank. Greg Debicki posiada również doświadczenie jako dyrektor w zarządach spółek prywatnych.