Współpraca ma na celu przede wszystkim umożliwienie klientom Zen.com łatwiejszy dostęp do transakcji finansowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dostęp do lokalnych numerów PL IBAN znacznie upraszcza proces dokonywania przelewów i płatności, co jest szczególnie istotne dla polskich użytkowników, którzy np. prowadzą działalność gospodarczą lub realizują międzynarodowe transakcje.

Wcześniej – od 2021 do początku 2022 roku klienci Zen mogli korzystać z polskich numerów IBAN we współpracy z Alior Bankiem. Współpraca dobiegła końca, ale teraz lokalne numery IBAN wracają dzięki partnerstwu z Aion Bankiem.

Polskie numery IBAN wracają do oferty Zen.com

Po zakończonej sukcesem integracji technicznej pomiędzy Zen.com, Aion Bankiem i Vodeno, fintech już niebawem zaoferuje swoim klientom nowe rozwiązania. Te obejmują między innymi zwroty za pośrednictwem systemu Elixir, dostarczanego przez Aion Bank i Vodeno.

Zen.com planuje umożliwić swoim klientom , zarówno indywidualnym, jak i korporacyjnym, otwarcie kont w Belgii, Niemczech i Szwecji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dodatkowo, polski fintech zamierza w pełni wykorzystać usługi Bank-as-a-Service oferowane przez Aion Bank i Vodeno – czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu Zen.com nawiązał także współpracę z Visą, w ramach której klienc już wkrótce będą mogli korzystać z płatności transgranicznych, wykorzystując do tego technologię Visa Direct Push Payments. Wdrożenie spodziewane jest jeszcze w tym roku.

Z kolei pod koniec maja Zen.com połączył siły z PrivatBankiem – największym bankiem na Ukrainie. Od 1 lipca bieżącego roku Ukraińcy mogą uzyskać dostęp do wszystkich produktów Zen.com. Obecnie mogą oni zapisywać się na listę oczekujących. Dzięki współpracy Ukraińcy zyskają między innymi nowe narzędzie do przelewów pieniędzy do swojego kraju.