Kwoty transakcji nie ujawniony. To kolejna ważna akwizycja Zip – w maju bieżącego roku ogłoszono przejęcie fintechu Twisto za kwotę prawie 100 mln EUR. Twisto to jeden z liderów rynku BNPL w Polsce, z którego usług skorzystało ponad 1 mln klientów nad Wisłą.

Zip przejmuje fintech Payflex oferujący usługi BNPL

Zip to fintech notowany na australijskiej giełdzie, oferujący rozwiązania z zakresu BNPL. To jeden z największych tego typu graczy na świecie – ustępujący pola jedynie Klarnie, Affirm, Afterpay, czy PayPalowi. Firma jest wyceniana na około 3 mld USD. Obecnie jednym z głównych celów Zip jest ekspansja na kolejne rynki.

Po inwestycjach na Bliskim Wschodzie i w Europie przyszedł czas na Afrykę. Zip przejmie fintech Payflex, czyli największego dostawcę odroczonych płatności w RPA. Obecnie usługi Payflex są dostępne u 1 tys. sprzedawców, a z rozwiązań firmy skorzystało ponad 135 tys. klientów. To spory wzrost w porównaniu do 25 tys. użytkowników rok wcześniej.

W maju b.r. Zip poinformował o przejęciu 100% udziałów w fintechu Twisto, z którego usług skorzystało już ponad 1 mln Polaków. Zakończenie akwizycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Więcej na ten temat można przeczytać w wywiadzie z Renatą Salatą, CCO Twisto. Z rozmowy dowiecie się między innymi co ta transakcja oznacza dla Twisto, czy fintech zmieni nazwę na Zip oraz czy możemy spodziewać się startu nowych usług.