Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A., potocznie znane jako PeP, dostarcza na rynek usługi procesowania płatności kartami płatniczymi. Tzw. aquirer został przejęty 26 października 2020 przez duński Nets. Dziś PeP poinformował, że poszerza swoje kierownictwo. Przyjrzyjmy się zatem nowo-powołanym ekspertom.

Polskie ePłatności poszerzają zespół

Żaklina Pawlak-Iwińska jest związana praktycznie od samego początku powstania firmy w 2010 roku. Nowa wiceprezes ds. HR jest także członkiem Zarządu w spółce BillBird S.A. będącej członkiem Grupy Polskie ePłatności S.A.

Rafał Merk, nowy CFO Grupy Polskie ePłatności S.A, posiada z kolei bogate doświadczenie w branży finansowej oraz leasingowo- faktoringowej. Co jeszcze możemy się dowiedzieć o nowych członkach kierownictwa Grupy?

Nowo-powołana wiceprezes ds. HR jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ponadto Żaklina Pawlak-Iwińska ukończyła studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz posiada certyfikat z ESCP Business School w Berlinie. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A.

Obecnie swoje doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi wykorzystuje do strategicznego rozwoju PeP. Żaklina Pawlak-Iwińska uczestniczyła także w różnych procesach fuzji czy przejęć spółek w trakcie swojej kariery.

Nowy CFO Rafał Merk natomiast, związany jest ze spółkami sektora usług finansowych od ponad 20 lat. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Łódzkiej, swoją karierę rozpoczął w 2001 roku w departamencie finansowym AVIVA Group. Od 2007 roku pracował w spółkach leasingowo-faktoringowych.

W 2007 roku objął on funkcję Dyrektora Finansowego w ING Commercial Finance. Następnie od 2010 roku pełnił rolę Finance Managera w holenderskiej centrali ING LeaseHolding. W latach 2012 – 2017 był Dyrektorem Finansowym dla regionu Europy Wschodniej w De Lage Landen. Rafał Merk był także Dyrektorem Zarządzającym Athlon Polska od 2017 roku.

Od 2019 roku do czerwca br. pełnił też funkcję Członka Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Co więcej, Rafał Merk reprezentował również PZWLP we władzach Związku Polskiego Leasingu (ZPL), jako Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL.

– Żaklina Pawlak-Iwińska dzięki znajomości specyfiki branży PayTech oraz wieloletniemu doświadczeniu w strukturach firmy była naturalną kandydatką na stanowisko Członka Zarządu.  Jesteśmy pewni, że obecne zmiany w zarządzie oraz jego wzmocnienie nowym CFO pozwolą na intensyfikację dotychczasowych działań oraz dynamiczny rozwój PeP. – mówi Maciej Nowosielski, p.o. Prezesa Zarządu Grupy Polskie ePłatności S.A.