Krzysztof Koremba związany jest z Wonga od 2015 r., przez sześć lat współtworzył i rozwijał model zarządzania ryzykiem kredytowym. Przez ostatnie 1,5 roku nadzorował Departament Zarządzania Rentownością odpowiadając za politykę kredytową, cenową i konstrukcję oferty.

Krzysztof Koremba w zarządzie Wonga

Przed dołączeniem do zespołu Wonga przez 10 lat pracował w bankowości. Zbudował i zarządzał zespołem CRM w Polbanku oraz zespołem Analitycznego CRM po fuzji z Raiffeisen. Był odpowiedzialny za zarządzanie portfelem kampanii CRM, rozwój narządzi analitycznych do wsparcia sprzedaży oraz politykę kontaktu z klientami i segmentację klientów. Wcześniej był związany z Citi Handlowy, w którym pracował w obszarze ryzyka kredytowego bankowości detalicznej.

Krzysztof Koremba jest absolwentem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim. Jego pasją są karting i snowboard.

– Krzysztof Koremba od wielu lat odpowiada za naszą politykę kredytową, wspólnie z zespołem wprowadził w ryzyku wiele innowacyjnych rozwiązań. To dzięki niemu poziom szkodowości portfela jest jednym z najniższych na rynku – mówi Tomasz Fedyna, prezes zarządu Wonga.