Zonda, jedna z największych giełd walut cyfrowych w Europie z ponad milionem aktywnych użytkowników, ogłosiła dziś, że stała się pierwszą europejską giełdą kryptowalut, która otrzymała licencję na działanie w Kanadzie.

Pierwsza giełda kryptowalut z kanadyjską licencją

Kanadyjski rynek od dawna rozwija się bardzo aktywnie. Ten kraj jest także pionierem regulacji, ponieważ jako pierwszy uchwalił prawo dotyczące walut cyfrowych jeszcze w 2014 roku. Od tamtego czasu Kanada utrzymuje otwarte podejście do kwestii  innowacji w przestrzeni kryptoaktywów.

Licencja przyznana przez Kanadyjskie Centrum Analiz Transakcji i Raportów (FINTRAC) pozwala Zondzie (dawniej BitBay), na prowadzenie działalności w Kanadzie jako Firma Świadcząca Usługi Pieniężne (MSB). Oznacza to, że Kanadyjczycy będą mogli handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiat (EUR, USD, GBP i PLN) i stablecoinami (USDT i USDC).

Dla ponad miliona obecnych klientów Zondy, kanadyjska ekspansja zaowocuje lepszą płynnością rynków dostępnych na giełdzie, dzięki napływowi nowych użytkowników. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez Zondę będzie udostępnienie szerszego asortymentu usług takich jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe – zarówno dla firm, jak i inwestorów. Wdrożenie wszystkich tych funkcjonalności jest planowane jeszcze w tym roku.