Od 8 listopada użytkownicy Zondy zauważą pierwsze oznaki zmian – nową stronę główną, nazwę, logo i design. Mimo, że strona przenosi się pod nowy adres zondaglobal.com, wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną niezmienione, tak samo, jak funkcjonalność serwisu.

Fintech BitBay zmienia się w Zonda

W maju 2021 roku Zonda (jeszcze jako BitBay) pozyskała nowego inwestora z USA, w związku z czym z firmy odszedł Sylwester Suszek, założyciel i wieloletni prezes spółki. Teraz fintech powołał nowy zarząd, na czele którego stanął Przemysław Kral, w roli CEO.

BitBay powstał w 2014 roku i obecnie posiada ponad 1 mln użytkowników. To jedna z największych giełd kryptowalut w Europie. Ostatnio fintech zaprezentował wyniki finansowe, z których wynika, że od października 2019 do grudnia 2020 zarobił 6,6 mln EUR.

Firma przeszła niedawno audyt finansowy, stając się pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalut działającą w ramach nowych, surowych regulacji narzuconych przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU) jesienią 2020 roku.

Co planuje Zonda (ex BitBay)?

Nowa strategia firmy skoncentrowana jest na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa.  Cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy. Pierwsze zmiany pojawią się już 8 listopada. Wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną jednak niezmienione.

Na przełomie II i III kwartału 2022 roku firma planuje uruchomić nową platformę handlową i aplikację mobilną. Kolejną nowością będzie uruchomienie Zonda Academy na początku przyszłego roku.

– Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów – mówi Kamil Sikorski, Poland Country Head i Chief Growth Officer w Zonda.