O sprawie pisze serwis Subiektywnie o Finansach. Usługa ma być już w ostatniej fazie testów i najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie udostępnione klientom. Nie wiadomo, czy pojawi się w aplikacji bankowej, czy jakiejś innej aplikacji.

VeloBank uruchomi usługę VeloFotka

Jak to działa? Klient robi zdjęcie produktu i jego etykiety cenowej. VeloFotka za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznaje produkt i ustala jego wartość. Kolejny krok to zaprezentowanie klientowi gotowego wniosku kredytowego. Oczywiście w tym samym czasie w tle system weryfikuje zdolność kredytową użytkownika. Po kilkunastu sekundach pieniądze mogą trafić na konto klienta – czytamy w materiale Subiektywnie o Finansach.

VeloFotka ma być oparta na modelu sztucznej inteligencji ChatGPT 4 Vision, a skuteczność rozpoznawania produktów ma wynosić około 98%. Klient będzie musiał zweryfikować swoją tożsamość w aplikacji, AI analizuje przedmiot kredytowania, a badanie zdolności kredytowej odbywa się online za pośrednictwem Biura Informacji Kredytowej. Na razie nie wiadomo wiele więcej o innych wymaganiach, które należy spełnić w celu skorzystania z usługi.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że VeloBank umożliwił otworzenie rachunku i zaciągnięcie kredytu logując się do innego banku. Ten proces umożliwia uruchomienie nowego konta online w ciągu kilku minut. Dotychczas klienci mogli zakładać rachunki online, potwierdzając swoją tożsamość korzystając z aplikacji mObywatel lub w procesie selfie.