Wczoraj pisaliśmy o potężnych zwolnieniach w sektorze FinTech – między innymi PayPal planuje zlikwidować 2,5 tys. miejsc pracy. Teraz Deutsche Bank zapowiedział, że do 2025 roku zlikwiduje 3,5 tys. miejsc pracy. Spółka zapewnia w komunikacie, że zmiany mają nie być odczuwalne dla klientów. O sprawie pisze Financial Times.

Duże zwolnienia w Deutsche Banku

Financial Times dodaje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba pracowników Deutsche Bank wzrosła o ponad 5 tys. Wzrost ten sprawił, że liczba zatrudnionych w banku powróciła powyżej poziomu 90 tys. po raz pierwszy od czasu, gdy dyrektor generalny Christian Sewing rozpoczął szeroko zakrojoną restrukturyzację w 2019 roku. Teraz pracę w DB ma stracić 3,5 tys. osób.

W czwartek Deutsche Bank zakomunikował, że chce „przyspieszyć” wypłaty dla akcjonariuszy i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zwrot 8 mld euro do 2025 roku. Deklaracja ta pojawiła się pomimo 30-procentowego spadku zysków w czwartym kwartale – ma to związek między innymi ze spowolnieniem niemieckiej gospodarki.

Deutsche zarobił 1,26 mld euro netto w ostatnim kwartale roku, w porównaniu z 1,8 mld euro w poprzednim okresie. Przychody i koszty wzrosły w tym okresie o 5 procent. Największy niemiecki bank zamierza teraz zlikwidować 3,5 tys. miejsc pracy – podaje Financial Times.

Zwolnienia w branży finansowo-technologicznej to nic nowego. Według strony Layoffs.fyi, która śledzi zwolnienia w branży technologicznej, w ubiegłym roku w sektorze tym zlikwidowano ponad 260 tys. miejsc pracy. Zwalniali między innymi Meta, Amazon, Google, Microsoft, czy TikTok.