Christopher Bauer zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 44 lat – oficjalnie. Mężczyzna był jednym ze współwaścicieli PayEasy Solutions – procesora płatności z siedzibą w stolicy Filipin Manili. Drugim wspólnikiem jest żona Bauera – Belinda.

Firma była jednym z kluczowych partnerów Wirecard na filipińskim rynku. Do śmierci Bauera doszło już po ogłoszeniu przez władze Filipin, że prowadzone dochodzenie w sprawie Wirecard również zahacza o jego osobę – czytamy w serwisie Financial Times. Przyczyna śmierci jest niejasna – osoby z otoczenia podają, że był to atak serca.

Przed rozpoczęciem pracy w PayEasy Christopher Bauer był pracownikiem Wirecard. Z tekstu Financial Times wynika, że pod koniec 2019 roku PayEasy otrzymało 260 mln EUR pożyczki od Wirecard. O samym PayEasy wiadomo, że zajmowało się procesowaniem płatności dla klientów wyższego ryzyka m.in. w biznesach hazardowym, pornograficznym i gamingowym.

„Fejktech”

Przypomnijmy, że Wirecard to niemiecki „fintech” płatniczy, który w czerwcu 2020 roku stał się negatywnych bohaterem prasy biznesowej z całego świata po tym, gdy okazało się, że „firma zgubiła” prawie 2 mld EUR. W sprawie toczy się kilka postępowań, a sama firma złożyła wniosek o upadłość. W ostatnim czasie wyszło na jaw także, wiele partnerstw nawiązywanych przez Wirecard z innymi podmiotami z branży technologicznej to… ściema.