Fenige posiada licencję krajowej instytucji płatniczej, wydaną przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka jest globalnym partnerem w zakresie technologii płatności dla fintechów, firm handlowych i innych organizacji płatniczych. Kamieniem węgielnym działalności Fenige była początkowo idea przelewu z karty na kartę, oparta na standardach Mastercard, do którego systemy podpięto w 2015 roku.11

Fintech Fenige przechodzi rebranding

Na rynku było kilka rozwiązań pozwalających na takie operacje. Ich celem był rozwój, minimalizacja czasu transferu przy jednoczesnej redukcji kosztów. W ten sposób Fenige stworzyło unikalny system przetwarzania, który pozwala przelewać środki nie tylko z karty na kartę, ale także z gotówki na kartę – na przykład poprzez wpłaty w typowych bankomatach. To rozwiązanie było nowatorskie zarówno w Europie, jak i na świecie.

Fenige obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny i w związku z tym przeprowadziło rebranding. Odświeżono całą identyfikację wizualną marką wraz ze zmianą logotypu i wprowadzeniem hasła strategicznego: ,,All about payments.’’. W podcaście z Marcinem Chruścielem, prezesem spółki, porozmawialiśmy między innymi o tym do kogo firma kieruje swoją ofertę, z czego wynikała decyzja o rebrandingu oraz co to zmienia w działalności Fenige.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.