Cyberbezpieczeństwo to jedno z najważniejszych zagadnień obecnych czasów – w branży finansowej i poza nią. Hakerzy rozwijają różnego rodzaju socjotechniki oraz ataki z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania. Właśnie dlatego banki, fintechy, insurtechy, telekomy, paytechy, czy innego rodzaju podmioty powinny zainwestować w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo cyfrowe.

Jak się skutecznie chronić przed hakerami?

W podcaście z Bartoszem Kwitkowskim z firmy Prebytes porozmawialiśmy między innymi o tym jakie obecnie zagrożenia dominują na rynku oraz jak sobie z nimi radzić. Spółka istnieje na rynku od 2009 roku i jest jednym z liderów w zakresie cyberbezpieczeństwa w Polsce. Klientami Prebytes są głównie banki i globalni vendorzy zabezpieczeń. Firma działa także za granicą oraz tworzy rozwiązania dla sektora MŚP.

Podcast jest pierwszym elementem nowego cyklu, który Fintek.pl uruchamia wspólnie z Prebytes. W jego ramach pojawią się cztery artykuły poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa. Publikacja pierwszego materiału będzie miała miejsce we wrześniu. Tematem będą ataki hakerskie z wykorzystaniem zdalnych pulpitów.

Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.