Warto przypomnieć, że kilka dni temu Revolut zaoferował oprocentowanie 0,3% w skali roku, z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Saving Vaults, czyli funkcja oszczędzania na koncie oszczędnościowym dostępna jest aktualnie wyłącznie dla użytkowników pakietu Metal.

Wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych Aion Banku

Pierwsze miesiące Aion Banku w Polsce pokazały, że nasza oferta jest dobrą odpowiedzią na aktualne wyzwania związane z galopującą inflacją. Z tego względu postanowiliśmy zwiększyć oprocentowanie, tak aby zaoferować jeszcze większą wartość klientom naszych płatnych planów – na jasnych i uczciwych zasadach. Klient może dowolnie wpłacać i wypłacać środki, bez utraty odsetek ani narzuconych limitów kwot. – komentuje Karol Sadaj, Country Head Poland Aion Banku.

Oprocentowanie w darmowym planie Light pozostaje na tym samym poziomie i wynosi 1% w PLN, jak również oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR, które niezmiennie wynosi – w zależności od planu od 0,5% do 1% w skali roku. Korzystniejsze oprocentowanie rachunków w PLN czeka natomiast na klientów planu Smart 1,5% oraz All-Inclusive 2% w skali roku, bez limitów kwotowych.

Aion Bank daje także dostęp do globalnej platformy inwestycyjnej, również z poziomu aplikacji mobilnej. Pomimo niskiego progu wejścia w Aion Globalne Inwestycje – wynoszącego 20 EUR – blisko połowa klientów przeznaczyła na ten cel już ponad 1 000 EUR, podczas gdy średnia wartość portfela jest dużo wyższa i wynosi ponad 5 000 EUR – czytamy w komunikacie.