Revolut wprowadził nową usługę we współpracy z Aion Bankiem, który również oferuje produkty oszczędnościowe w Polsce. Jego klienci nad Wisłą wpłacili na depozyty już łącznie miliard PLN. W ramach partnerstwa, oszczędności klientów brytyjskiego fintechu będą lokowane w Aion Banku. Wpłacone środki zabezpiecza belgijski fundusz gwarancyjny do kwoty 100 tys. EUR.

Saving Vault to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają ok. 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR – czytamy w komunikacie.

Revolut poszerza ofertę w Polsce o produkty oszczędnościowe

Klienci korzystający z pakietu Revolut Metal mają już dostęp do Savings Vaults z oprocentowaniem 0,3% w skali roku, z codzienną kapitalizacją odsetek w EUR. Istniejące sejfy Vault można przekształcić w konto oszczędnościowe za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Nie ma minimalnej kwoty depozytu. Odsetki wypłacane są codziennie, a klient może zarządzać środkami w każdej chwili.

Użytkownicy aplikacji Revolut mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny. Korzystając na przykład z zaokrąglania do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo.

W sumie z usług Revolut korzysta już 16 milionów klientów. Dotychczas mieli oni możliwość odkładania środków w sejfach Vault w EUR, ale nie zarabiali na odsetkach. Brytyjski fintech chce wejść z ofertą produktów oszczędnościowych na 30 rynków. Zaoferuje Saving Vault także w innych walutach i w innych krajach w Europie.

Klienci planów Premium, Plus i Standard w Polsce otrzymają dostęp do oprocentowanych kont oszczędnościowych już niebawem, jednak powinni spodziewać się niższego oprocentowania niż w pakiecie Metal. Przypominamy, że na początku listopada Revolut udostępnił opcję samodzielnego projektowania wyglądu karty, z której mogą korzystać użytkownicy płatnych planów Plus, Premium i Metal.