Po miesiącu działalności w Polsce, Aion Bank miał 10 tys. klientów i zebrał ponad 500 mln PLN w depozytach. Najnowsze wyniki zaprezentowane przez fintech pokazują, że udało się podwoić zarówno liczbę klientów, jak i wysokość środków zgromadzonych na kontach oszczędnościowych.

Aion Bank oferuje usługi bankowe w modelu subskrypcyjnym. Został za to nagrodzony podczas tegorocznej Gali Fintech Awards w kategorii BankTech. Statuetkę wręczyła Edyta Szymczak, prezes zarządu ERIF, a odebrał ją Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

Działalność challenger banku na polskim rynku wykracza poza świadczenie usług bankowych. W październiku br. Aion Bank uzyskał wyłączność na kupno części portfela wierzytelności konsumenckich od Allegro Pay. Została zawarta 2-letnia umowa, w ramach której strony uzgodniły 6-miesięczny, odnawialny limit sprzedaży w wysokości do 500 mln PLN.

Aion Bank przyciąga nowych klientów

Z komunikatu Aion Banku można wywnioskować, że dobre rezultaty po trzech miesiącach działalności wynikają przede wszystkim z atrakcyjności oferty oszczędnościowej i inwestycyjnej. Jest ona szczególnie zachęcająca w obliczu silnej presji inflacyjnej, z którą mierzą się osoby posiadające oszczędności.

– Nasze wyniki pokazują, że Polacy nie tylko aktywnie poszukują sposobu do walki z rosnącą inflacją, ale również potwierdzają, że jesteśmy narodem otwartym na technologie i nowe rozwiązania w finansach. Oferta Aion Banku skutecznie uzupełnia tradycyjne produkty bankowe. Jednak to, co cieszy nas najbardziej, to zaufanie jakim obdarzyli nas klienci. Korzystając z wysokiego oprocentowania, na rachunkach oszczędnościowych zdeponowali w sumie miliard złotych – mówi Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

Aion Bank oferuje rozwiązania również dla osób zainteresowanych pozyskaniem finansowania. Do oferty banku w październiku br. trafiła nowa pożyczka gotówkowa – bez prowizji i  ze stałym oprocentowaniem na poziomie 6,7 proc. (RRSO 6,91%). Kwota kredytu może wynieść nawet 90 tys. PLN. Na stronie banku podano, że maksymalny okres spłaty to obecnie aż 96 miesięcy.

Do dyspozycji klientów jest także oferta mobilnego inwestowania. Aion Bank zapewnia dostęp do zdywersyfikowanych portfeli obejmujących globalne rynki. Przy czym minimalna wymagana kwota inwestycji na platformie to jedynie 20 EUR. Najczęściej i najwięcej inwestują za pomocą Aion Banku czterdziestolatkowie, którzy stanowią aż jedną trzecią wszystkich inwestorów.