Tym samym Aion Bank wycofuje poprzednie plany członkowskie Light, Smart i All-inclusive. Kosztowały one odpowiednio 19,99 PLN, 29,99 PLN oraz 49,99 PLN. Co więcej pomimo wskazanych opłat abonamentowych za wiele usług trzeba było płacić dodatkowo. Teraz spółka postanowiła uprościć ofertę.

Aion Bank udostępnia nowy plan Aion Easy

Aion Easy ma oferować te same funkcje bankowości codziennej i wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe, co poprzednie plany, w obniżonej cenie 5 zł miesięcznie. Spółka wyjaśnia, że wraz z uruchomieniem Aion Easy i wygaśnięciem poprzednich poziomów członkostwa, Aion Bank zaprzestanie także oferowania produktów MoneyMax.

W takim razie co oferuje Aion Easy? To przede wszystkim konta w PLN i walutowe w EUR, USD, GBP i CHF. W ofercie znajdziemy również oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN i EUR bez limitów środków, czy debetowe karty płatnicze Mastercard. W nowym planie Aion Bank udostępnia również przelewy krajowe bez limitów oraz dostęp do przelewów międzynarodowych i walutowych po stawkach, które spółka określa jako przystępne.

To  drugie podejście Aion Banku do zawojowania polskiego rynku. Początkowo Aionowi udało się zdobyć 20 tys. klientów w trzy miesiące, ale było to spowodowane faktem, że wszystkie usługi były darmowe – w ramach promocji. Po wprowadzeniu opłat zaczęły pojawiać się problemy, a bank stopniowo ograniczał swoją ofertę, rezygnując z udzielania kredytów, czy obsługi przedsiębiorców.

Dodatkowo w czerwcu bieżącego roku z funkcji country managera Aion Banku na polskim rynku zrezygnował Karol Sadaj. Był on związany z firmą od 2020 roku. Wcześniej odpowiadał za rozwój takich marek jak Revolut, Uber, czy Google.