5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
7 lutego 2022, 10:31
Plus i Play pod lupą UOKiK. Chodzi o reklamy sieci 5G

Klienci tych firm skarżą się, że nie mogą korzystać z technologii 5G, pomimo zapewnień zawartych w materiałach marketingowych.

10 listopada 2021, 12:51
Orange rozszerza zasięg 5G w Lublinie. W sumie z sieci może korzystać ponad 6 mln osób

Sieć 5G od Orange jest już dostępna w całym Lublinie. Dodatkowo od 10 listopada z #hello5G mogą korzystać mieszkańcy Konina.

19 marca 2021, 09:00
Orange zbuduje sieć kampusową 5G w fabryce Miele

Powstająca sieć pozwoli zdigitalizować i zautomatyzować proces kontroli jakości dla tworzonych produktów, a także uruchomić szkolenia pracowników przy użyciu wirtualnej rzeczywistości.

26 lutego 2021, 18:08
Jak efektywnie zbudować sieci 5G? Ważny raport Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland opublikowała raport poświęcony budowie sieci 5G – rewolucyjnej technologii, która w najbliższych latach będzie kluczowa dla rozwoju gospodarczego. Raport skupia się na przeglądzie światowych rozwiązań oraz pokazuje w jakim miejscu - w zakresie wdrożeń 5G - znajduje się Polska?

5 października 2020, 13:44
Jak korzystać z Internetu? Przewodnik dla seniorów, który powinien przeczytać też Millenials

Rodzice obecnych 30-latków byli dorośli w czasach, gdy dokumenty tworzono jeszcze na maszynach do pisania, a o Internecie nikt nie słyszał. To dla nich powstał przewodnik "Nowoczesny senior".

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Omnichannel w ubezpieczeniach. Punkta wytycza trendy [Wideo]
Ruszył Ekosystem FinTech Poland. Co to oznacza dla rynku? [Wideo]
Podcasty