Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Raport Deloitte: 98 proc. przedsiębiorców chce wdrożyć sieć 5G i Wi-Fi 6 w ciągu 3 lat
April 13, 2021, 3:42 PM

Jak wynika z raportu Global Advanced Wireless Study przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, 70 proc. dyrektorów IT i odpowiedzialnych za utrzymanie sieci uważa, że technologie bezprzewodowe zmienią ich branżę.

Orange zbuduje sieć kampusową 5G w fabryce Miele
March 19, 2021, 9:00 AM

Powstająca sieć pozwoli zdigitalizować i zautomatyzować proces kontroli jakości dla tworzonych produktów, a także uruchomić szkolenia pracowników przy użyciu wirtualnej rzeczywistości.

Jak efektywnie zbudować sieci 5G? Ważny raport Fundacji Digital Poland
February 26, 2021, 6:08 PM

Fundacja Digital Poland opublikowała raport poświęcony budowie sieci 5G – rewolucyjnej technologii, która w najbliższych latach będzie kluczowa dla rozwoju gospodarczego. Raport skupia się na przeglądzie światowych rozwiązań oraz pokazuje w jakim miejscu - w zakresie wdrożeń 5G - znajduje się Polska?

Orange uruchamia sieć 5G w Trójmieście
January 18, 2021, 10:51 AM

Zasięg sieci 5G obejmuje główny szlak komunikacyjny aglomeracji oraz popularne punkty, m.in. gdańskie Stare Miasto.

Orange Polska zbuduje sieć 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
December 10, 2020, 10:27 AM

Pozwoli to inwestorom, startupom i firmom współpracującym z ŁSSE na testowanie rozwiązań wykorzystujących technologię piątej generacji.