Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Orange rozszerza zasięg 5G w Lublinie. W sumie z sieci może korzystać ponad 6 mln osób
10 listopada 2021, 12:51

Sieć 5G od Orange jest już dostępna w całym Lublinie. Dodatkowo od 10 listopada z #hello5G mogą korzystać mieszkańcy Konina.

Orange zbuduje sieć kampusową 5G w fabryce Miele
19 marca 2021, 09:00

Powstająca sieć pozwoli zdigitalizować i zautomatyzować proces kontroli jakości dla tworzonych produktów, a także uruchomić szkolenia pracowników przy użyciu wirtualnej rzeczywistości.

Orange uruchamia sieć 5G w Trójmieście
18 stycznia 2021, 10:51

Zasięg sieci 5G obejmuje główny szlak komunikacyjny aglomeracji oraz popularne punkty, m.in. gdańskie Stare Miasto.

Orange Polska zbuduje sieć 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
10 grudnia 2020, 10:27

Pozwoli to inwestorom, startupom i firmom współpracującym z ŁSSE na testowanie rozwiązań wykorzystujących technologię piątej generacji.

Jak korzystać z Internetu? Przewodnik dla seniorów, który powinien przeczytać też Millenials
5 października 2020, 13:44

Rodzice obecnych 30-latków byli dorośli w czasach, gdy dokumenty tworzono jeszcze na maszynach do pisania, a o Internecie nikt nie słyszał. To dla nich powstał przewodnik "Nowoczesny senior".