Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Plus i Play pod lupą UOKiK. Chodzi o reklamy sieci 5G
7 lutego 2022, 10:31

Klienci tych firm skarżą się, że nie mogą korzystać z technologii 5G, pomimo zapewnień zawartych w materiałach marketingowych.

Orange rozszerza zasięg 5G w Lublinie. W sumie z sieci może korzystać ponad 6 mln osób
10 listopada 2021, 12:51

Sieć 5G od Orange jest już dostępna w całym Lublinie. Dodatkowo od 10 listopada z #hello5G mogą korzystać mieszkańcy Konina.

Orange zbuduje sieć kampusową 5G w fabryce Miele
19 marca 2021, 09:00

Powstająca sieć pozwoli zdigitalizować i zautomatyzować proces kontroli jakości dla tworzonych produktów, a także uruchomić szkolenia pracowników przy użyciu wirtualnej rzeczywistości.

Jak efektywnie zbudować sieci 5G? Ważny raport Fundacji Digital Poland
26 lutego 2021, 18:08

Fundacja Digital Poland opublikowała raport poświęcony budowie sieci 5G – rewolucyjnej technologii, która w najbliższych latach będzie kluczowa dla rozwoju gospodarczego. Raport skupia się na przeglądzie światowych rozwiązań oraz pokazuje w jakim miejscu - w zakresie wdrożeń 5G - znajduje się Polska?

Orange Polska zbuduje sieć 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
10 grudnia 2020, 10:27

Pozwoli to inwestorom, startupom i firmom współpracującym z ŁSSE na testowanie rozwiązań wykorzystujących technologię piątej generacji.