Partner serwisuVisa dla biznesu

Idea Bank


Idea Bank to bank oferujący produkty i usługi dla przedsiębiorców, w tym konta, kredyty i lokaty. Należy do grupy podmiotów przedsiębiorcy dr Leszka Czarneckiego. Idea Bank zasłynął z innowacyjnych i fintechowych rozwiązań np. mobilnymi wpłatomatami oraz nowoczesnymi placówkami bankowymi oferującymi przestrzeń do pracy dla przedsiębiorców tzw. Idea Hub. Idea Bank jest notowany na giełdzie. Kurs akcji Idea Banku można sprawdzić na Giełdzie Papierów Wartościowych.
BFG wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który zostanie przejęty przez Bank Pekao
December 31, 2020, 3:06 PM

2020 rok w sektorze bankowym kończymy wiadomością, która przejdzie do historii. BFG powiadomił, że wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który zostanie przejęty przez Bank Pekao.

Idea Bank otrzymał zgodę KNF na działalność jako TPP
October 26, 2020, 3:42 PM

Dzięki temu bank będzie mógł zaoferować usługi z zakresu otwartej bankowości. Chodzi między innymi o agregację rachunków, czy inicjowanie płatności z kont w innych instytucjach.

W II kwartale 2020 r. zysk netto Idea Banku wyniósł 1 mln złotych
September 24, 2020, 10:28 AM

Bank pracuje nad nowym planem naprawy, który w połowie października ma zostać przedstawiony Komisji Nadzoru Finansowego.

UOKiK: Idea Bank musi zapłacić 17,2 mln złotych kary
July 14, 2020, 9:49 AM

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał cztery decyzje wobec Idea Banku i nałożył na spółkę kary w łącznej wysokości ponad 17,2 mln zł. 

Duża awaria w Idea Banku. Klienci nie mogli zalogować się do e-bankowości [Aktualizacja]
July 8, 2020, 12:52 PM

Klienci Idea Banku mierzyli się z poważną awarią. Od wczorajszego popołudnia nie mogli zalogować się do bankowości mobilnej i internetowej.