Partner serwisuVisa dla biznesu

Niedziele handlowe


Niedziele handlowe to niedziele podczas, których można prowadzić handel stacjonarny.  Kalendarz niedziel handlowych od 2018 roku uległ zmianie - w 2019 roku wypada jedna niedziela handlowa w miesiącu (zawsze ostatnia niedziela miesiąca). Od 2020 roku docelowo zakazany będzie handel we wszystkie niedziele. W ramach zakazu handlu w niedzielę, otwarte mogą być tylko nieliczne sklepy prowadzone przez właścicieli oraz stacje benzynowe.
Zakaz handlu w niedzielę ożywił e-commerce
February 27, 2019, 1:47 PM

Od momentu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę liczba transakcji w polskim e-commerce w niedziele niehandlowe zwiększyła się średnio o 14% względem niedziel, w których sklepy i galerie handlowe są otwarte. Najbardziej popularnym dniem na zakupy online jest... poniedziałek.

Zakaz handlu w niedzielę - subskrybuj kalendarz Google
February 4, 2019, 10:07 PM

Kalendarz Google uwzględniający niedziele handlowe i niehandlowe. Subskrybuj kalendarz w formacie iCal. Możesz go dodać do aplikacji.

Rząd przestraszył się robotów? Nie będzie zaostrzenia zakazu handlu
January 17, 2019, 1:37 PM

Z opinii przygotowanej przez Biuro Analiz Sejmowych wynika, że wyborcy chcą aby sklepy były otwarte w ostatni dzień tygodnia.

Zaostrzony zakaz handlu. Zakupy tylko w jedną niedzielę w miesiącu
January 2, 2019, 1:25 PM

Wraz z początkiem nowego roku zmieniają się przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Zgodnie z nowymi wytycznymi zakupy będzie można robić tylko w jedną niedzielę w miesiącu.

Co handlowcy myślą o zakazie handlu w niedzielę?
July 19, 2018, 1:39 PM

Ograniczenie handlu w niedzielę dla ponad 37% przedsiębiorców oznacza utrudnienia w funkcjonowaniu ich firm – pokazuje 15. fala badania Bibby MSP Index. 1/3 ankietowanych wskazuje także, że zmiana będzie miała negatywny wpływ na ich działalność w najbliższych latach. Czy zakaz handlu w niedzielę rzeczywiście znacząco wpłynie na prowadzących biznesy?