Partner serwisuVisa dla biznesu

Niedziele handlowe


Niedziele handlowe to niedziele podczas, których można prowadzić handel stacjonarny.  Kalendarz niedziel handlowych od 2018 roku uległ zmianie - w 2019 roku wypada jedna niedziela handlowa w miesiącu (zawsze ostatnia niedziela miesiąca). Od 2020 roku docelowo zakazany będzie handel we wszystkie niedziele. W ramach zakazu handlu w niedzielę, otwarte mogą być tylko nieliczne sklepy prowadzone przez właścicieli oraz stacje benzynowe.
Zakaz handlu w niedzielę ożywił e-commerce
February 27, 2019, 1:47 PM

Od momentu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę liczba transakcji w polskim e-commerce w niedziele niehandlowe zwiększyła się średnio o 14% względem niedziel, w których sklepy i galerie handlowe są otwarte. Najbardziej popularnym dniem na zakupy online jest... poniedziałek.

Zakaz handlu w niedzielę - subskrybuj kalendarz Google
February 4, 2019, 10:07 PM

Kalendarz Google uwzględniający niedziele handlowe i niehandlowe. Subskrybuj kalendarz w formacie iCal. Możesz go dodać do aplikacji.

Rząd przestraszył się robotów? Nie będzie zaostrzenia zakazu handlu
January 17, 2019, 1:37 PM

Z opinii przygotowanej przez Biuro Analiz Sejmowych wynika, że wyborcy chcą aby sklepy były otwarte w ostatni dzień tygodnia.

Zaostrzony zakaz handlu. Zakupy tylko w jedną niedzielę w miesiącu
January 2, 2019, 1:25 PM

Wraz z początkiem nowego roku zmieniają się przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Zgodnie z nowymi wytycznymi zakupy będzie można robić tylko w jedną niedzielę w miesiącu.

Co handlowcy myślą o zakazie handlu w niedzielę?
July 19, 2018, 1:39 PM

Ograniczenie handlu w niedzielę dla ponad 37% przedsiębiorców oznacza utrudnienia w funkcjonowaniu ich firm – pokazuje 15. fala badania Bibby MSP Index. 1/3 ankietowanych wskazuje także, że zmiana będzie miała negatywny wpływ na ich działalność w najbliższych latach. Czy zakaz handlu w niedzielę rzeczywiście znacząco wpłynie na prowadzących biznesy?

W niedziele niehandlowe Polacy zaciągają mniej pożyczek
June 26, 2018, 2:34 PM

Od 1 marca mieliśmy już 10 niedziel z ograniczeniami w handlu. Okazuje się, że nowe przepisy mają negatywny wpływ na sprzedaż kredytów przez Internet - można mówić o spadku zapytań na poziomie nawet 15%.

Zakaz handlu w niedziele wpłynie też na inne branże
February 28, 2018, 11:44 AM

Od 1 marca bieżącego roku, w życie wchodzi ustawa dotycząca zakazu handlu w niedzielę. Ustawie mają podlegać wszystkie duże sklepy jak i galerie handlowe, jednak to nie jedyny sektor, który ucierpi na rewolucyjnych zmianach. Z badań BIK-u wynika, że spora część kredytów ratalnych jest zawiązywanych w weekendy, a wraz z postanowieniem, bankom zostanie odebrany jeden z najlepszych dni kredytowych w tygodniu.

W które niedziele nie pójdziemy na zakupy?
January 8, 2018, 1:57 PM

Już od marca 2018 zacznie obowiązywać szeroko komentowany zakaz handlu w niedzielę. Z tego powodu przypominamy główne założenia projektu i prezentujemy listę niedziel, w które handel ma być zakazany.

Zapadła ostateczna decyzja w sprawie zakazu handlu w niedzielę
November 24, 2017, 12:25 PM

Sejm przegłosował ustawę dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Jak wygląda ostateczny kształt projektu? Od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe, od 1 stycznia 2019 roku tylko jedna, a od początku roku 2020 zacznie obowiązywać pełny zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia.

Co się stanie z gospodarką, gdy w niedzielę nie pójdziemy na zakupy?
November 20, 2017, 9:14 AM

Czy po wprowadzeniu całkowitego zakazu lub ograniczeniu handlu w niedziele część sprzedawców straci pracę? Czy zamknięcie sklepów w siódmy dzień tygodnia wpłynie na podwyżki cen? Odpowiedzi na pytania, które dziś stają się aktualne w Polsce, można poszukać w doświadczeniach innych krajów oraz powstałych na tej bazie raportach - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Zakaz handlu w niedzielę – co na to fintechy?
October 12, 2017, 3:43 PM

Polski rząd przedstawił wstępny projekt ustawy zakazujący handlu w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca. Jako argumenty za takimi zmianami podnoszono ochronę wartości rodzinnych, a postulował za nimi przede wszystkim NSZZ Solidarność.