Partner serwisuVisa dla biznesu

Niedziele handlowe


Niedziele handlowe to niedziele podczas, których można prowadzić handel stacjonarny.  Kalendarz niedziel handlowych od 2018 roku uległ zmianie - w 2019 roku wypada jedna niedziela handlowa w miesiącu (zawsze ostatnia niedziela miesiąca). Od 2020 roku docelowo zakazany będzie handel we wszystkie niedziele. W ramach zakazu handlu w niedzielę, otwarte mogą być tylko nieliczne sklepy prowadzone przez właścicieli oraz stacje benzynowe.
Zakaz handlu w niedzielę - subskrybuj kalendarz Google
4 lutego 2019, 22:07

Kalendarz Google uwzględniający niedziele handlowe i niehandlowe. Subskrybuj kalendarz w formacie iCal. Możesz go dodać do aplikacji.

Co handlowcy myślą o zakazie handlu w niedzielę?
19 lipca 2018, 13:39

Ograniczenie handlu w niedzielę dla ponad 37% przedsiębiorców oznacza utrudnienia w funkcjonowaniu ich firm – pokazuje 15. fala badania Bibby MSP Index. 1/3 ankietowanych wskazuje także, że zmiana będzie miała negatywny wpływ na ich działalność w najbliższych latach. Czy zakaz handlu w niedzielę rzeczywiście znacząco wpłynie na prowadzących biznesy?

W które niedziele nie pójdziemy na zakupy?
8 stycznia 2018, 13:57

Już od marca 2018 zacznie obowiązywać szeroko komentowany zakaz handlu w niedzielę. Z tego powodu przypominamy główne założenia projektu i prezentujemy listę niedziel, w które handel ma być zakazany.

Zakaz handlu w niedzielę – co na to fintechy?
12 października 2017, 15:43

Polski rząd przedstawił wstępny projekt ustawy zakazujący handlu w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca. Jako argumenty za takimi zmianami podnoszono ochronę wartości rodzinnych, a postulował za nimi przede wszystkim NSZZ Solidarność.