W ramach strategii odpowiedzialności Żabka podjęła się wielu zobowiązań w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, czy rozwoju przedsiębiorczości. W ramach nowych rozwiązań Żabka testuje ostatnio np. słuchawki, które przekazują pracownikom komunikaty dotyczące zainstalowanych w sklepach urządzeń.

Od teraz możesz dzielić się żappsem

Żappka to jedna z najczęściej pobieranych, bezpłatnych aplikacji w Polsce. Zebrane w niej punkty, naliczane za każdą wydaną złotówkę, można później wymieniać na nagrody. Wystarczy się zarejestrować i podczas zakupów zeskanowywać kod z aplikacji.

Od 4 kwietnia br. każdy użytkownik powyższej aplikacji ma możliwość przelewania swoich żappsów na konto znajomego lub innego dowolnego użytkownika aplikacji. Dziennie można dokonać transferu maksymalnie 1 200 żappsów. Z nowej funkcjonalności mogą korzystać osoby, które potwierdziły w Żappce swój numer telefonu. Przelane żappsy będą ważne do końca danego roku kalendarzowego.

Sieć sklepów Żabka angażuje także swoich klientów w działania charytatywne. Użytkownicy Żappki, poprzez wymianę zebranych punktów na cegiełki charytatywne, mieli np. możliwość wspierania finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy finansowania działań humanitarnych w Ukrainie. Żappkę można bezpłatnie pobrać ze sklepów mobilnych Google Play, Apple App Store i Huawei AppGallery.