Celem Ekosystemu jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych. Fundacja chce to osiągnąć poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych.

Alior Bank w Ekosystemie FinTech Poland

Alior Bank od dawna angażuje się w inicjatywy ekosystemu fintechowego, prowadząc m.in. akcelerator dla startupów czy wspierając edukację na wyższych uczelniach. Udział w społeczności FinTech Poland traktujemy jako misję, mającą na celu rozwój innowacyjności sektora finansowego i płatniczego w Polsce. Cieszymy się z nowej współpracy i wierzymy, że docelowo zaowocuje ona przede wszystkim wartościowymi rozwiązaniami dla naszych klientów – mówi Kamila Wincenciak, dyrektor Departamentu Innowacji i Partnerstw Fintech.

Fundacja FinTech Poland powstała w 2016 r. i jest think tankiem specjalizującym się w cyfrowych finansach. Z kolei sam ekosystem uruchomiono we wrześniu 2022 r. i obecnie tworzy go już  ponad 40 podmiotów. Wśród nich znajdują się fintechy, banki i inne dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne oraz doradcze. Ostatnio do ekosystemu FinTech Poland dołączył między innymi PKO Bank Polski.

–  Jestem pewien, że dołączenie do Ekosystemu FinTech Poland tak prężnie rozwijającej się instytucji jaką jest Alior Bank, pozytywnie wpłynie na realizowane przez nas przedsięwzięcia i pozwoli na realizację kolejnych ciekawych i inspirujących inicjatyw. Wierzę, że wspólnie będziemy umacniać pozycję polskich podmiotów z sektora cyfrowych finansów w kraju oraz wspierać je w ekspansji. A wspólnie budowane standardy współpracy pozwolą na szybszy rozwój całego rynku – mówi Paweł Widawski, CEO Fundacji FinTech Poland.