Partner serwisu Visa dla biznesu

Alior Bank otwiera nowy akcelerator dla fintechów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Alior#Fintech
Opublikowano: 12 września 2018, 09:41 Aktualizacja: 8 sierpnia 2019, 12:48

Alior Bank otwiera nową przestrzeń dla startupów z branży fintech. W ramach akceleracyjnego programu RBL_Start bank chce wdrożyć nowe rozwiązania z takich obszarów jak open banking, odroczone płatności, robodoradztwo, czy technologia blockchain.

Alior Bank otwiera nowy akcelerator dla fintechów

Nowa przestrzeń ma posłużyć do testowania innowacyjnych produktów i do badania opinii klientów. Program RBL_Start będzie trwał przez 3 miesiące, a przez ten czas startupy będą wypracowywać nowe rozwiązania we współpracy z mentorami i partnerami zewnętrznymi banku. Listę fintechów zakwalifikowanych do programu można znaleźć tutaj.

RBL_Start – nowy akcelerator Alior Banku

Wraz ze startem akceleratora na rynku pojawi się nowy brand Alior Banku – wspomniany RBL, co ma być skrótem od Rebel (to oczywiście nawiązanie do strategii „Cyfrowego Buntownika” wdrażanej przez bank). Pod marką RBL działają obecnie dwa podmioty: RBL_Start – program akceleracyjny dla startupów oraz RBL_Lab – laboratorium do pracy nad rozwiązaniami technologicznymi.

Poznaj pakiet 4 korzyści konta w Alior Banku

Akcelerator będzie się mieścił w warszawskim Warsaw Spire. W dedykowanej przestrzeni fintechy będą mogły przeprowadzać testy swoich rozwiązań wraz z klientami. Uczestnicy otrzymają również dostęp do środowiska testowego przebiegnie pod hasłem „Open Banking”. Partnerami RBL_Start są: PZU, Giełda Papierów Wartościowych, Huge Thing, Mastercard, IBM, Google Cloud, Amazon i Microsoft.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Alior Banku zdradzili, że w ciągu miesiąca do programu akceleracyjnego zgłosiło się prawie 100 startupów, z których bank wyłonił tylko 8. Tegoroczna edycja RBL_Start przebiegnie pod hasłem „Open Banking”, ponieważ profil wielu ze zgłoszonych startupów skupia się właśnie na tym obszarze. W pierwszej edycji akceleratora znalazły się rozwiązania z takich obszarów jak agregacja rachunków i kategoryzacja wydatków, robodoradztwo, odroczone płatności, sztuczna inteligencja czy zdalna weryfikacja w oparciu o PSD2 i blockchain.

4 korzyści konta w Alior Banku – sprawdź je!


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

alior-bank-otwiera-nowa-przestrzen-dla-fintechow