Alior Bank kontynuuje rozwój oferty usług pozabankowych. Pod koniec ubiegłego miesiąca w Alior Mobile klientom indywidualnym została udostępniona opcja zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Teraz użytkownicy bankowości mobilnej zyskali możliwość skorzystania z kolejnych dwóch rozwiązań, chodzi o Raport BIK oraz Alerty BIK.

Nowe usługi, wprowadzone we współpracy z BIK, mają uchronić klientów banku przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych. Raport BIK pozwoli klientom sprawdzić, czy nie mają opóźnień w spłacie zobowiązań, co jest ważne przy planowaniu wzięcia kredytu. Alerty BIK to ostrzeżenia w formie sms lub emaila przed próbami wyłudzenia na skradzione dane. Ochrona w formie alertów działa 24/7 przez cały rok.

Dostęp do raportów i alertów BIK poprzez Alior Mobile

Aby skorzystać z oferty, należy zalogować się do aplikacji Alior Mobile, a następnie w zakładce „Płatności i usługi” wybrać opcję „Usługi BIK”. W kolejnym kroku klient wskazuje interesujący go wariant – Raport BIK lub Alerty BIK. Po czym konieczne jest wyrażenie odpowiednich zgód oraz zaakceptowanie regulaminu usługi i jej cennika. W następnej kolejności aplikacja poprosi o wskazanie rachunku do pobrania opłaty.

Jednorazowy koszt Raportu BIK, który klient otrzyma w formie zaszyfrowanego pliku PDF, to 39 zł. Natomiast roczna opłata za Alerty BIK wynosi 24 zł. Usługi nie są automatycznie przedłużane. W celu skorzystania z nich ponownie, należy jeszcze raz przejść przez proces zakupu w Alior Mobile. Zamówić raporty i alerty BIK w aplikacji mobilnej mogą klienci, którzy wcześniej zostali zweryfikowani w oddziale banku.

– Raport BIK pokaże historię, natomiast usługa Alerty BIK ostrzeże przed próbami wyłudzenia. Warto więc ją uruchomić zanim cokolwiek się wydarzy – jeden sms może uratować nas przed stratami finansowymi – wyjaśnia Marcin Gozdek, dyrektor rynku detalicznego w BIK.

Przypominamy o trwającej do 30 listopada 2021 r. promocji od Alior Banku. W jej ramach osoby składające wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny mogą bezpłatnie skorzystać z usługi Alertów BIK przez okres 12 miesięcy.