Całkiem niedawno Alior Bank udostępnił klientom swojego biura maklerskiego możliwość inwestowania na zagranicznych giełdach. Od czerwca można zawierać transakcje na giełdach amerykańskich oraz europejskich dzięki dostępowi do bezpłatnych notowań z giełdy Cboe. Jakie jeszcze nowości czekają na klientów Alior banku?

Rusza usługa Xiaomi Pay

System umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych opaską Mi Smart Band lub smartwatchem Xiaomi Watch wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Usługa działa z kartami zbliżeniowymi Alior Banku dla klientów indywidualnych i biznesowych. Co ważne, rzeczywisty numer Twojej karty nie jest udostępniany sklepowi / punktowi usługowemu.

Uruchomienie nowej usługi można wykonać w kilku prostych krokach. Po pierwsze, musimy zaakceptować zasady i warunki rejestracji naszej karty płatniczej. Gdy potwierdzimy dodanie karty do portfela kodem uwierzytelniającym, otrzymany SMS-em od swojego banku, możemy przejść dalej. Na ostatniej prostej podajemy dane swojej karty (m.in. numer karty, datę ważności, kod CVC2) i w zasadzie gotowe.

Teraz już tylko pozostaje wybrać opcję Xiaomi Pay w aplikacji i ustawić 6-cyfrowy kod PIN. Ten kod posłuży do uwierzytelnienia połączenia Twojego urządzenia z usługą Xiaomi Pay w aplikacji. Następnie w aplikacji Mi Fitness dodajemy swoje urządzenie w zakładce Profil, przy uprzednim włączeniu funkcji Bluetooth w telefonie.

Xiaomi Pay umożliwia płatności zbliżeniowe za zakupy przy użyciu opaski Mi Smart Band 6 NFC, zegarka Xiaomi Watch S1 oraz zegarka Xiaomi Watch S1 Active. Aplikację Mi Fitness można instalować zarówno na iOS jak i Androidzie.