W ramach AlleProgres Allegro będzie sprawdzać jaki procent przesyłek w danym miesiącu sprzedawca nadaje w tym samym dniu, w którym kupujący złożył zamówienie. Rabaty można otrzymać po osiągnięciu określonego wzrostu wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia w porównaniu do wyniku z października 2021 roku.

Allegro uruchomi program AlleProgres

Jak zapisać się do programu? Należy przejść do zakładki AlleProgres i zaakceptować regulamin. W następnym kroku wystarczy kliknąć „Zapisuję się” i gotowe. Wystarczy zapisać się tylko raz przeć cały czas trwania programu. Rabaty zostaną przyznane za miesiąc, w którym sprzedawca dołączy do AlleProgres oraz za kolejne miesiące objęte programem. Allegro zaznacza, że jeśli sprzedawca nie zapisze się do programu, to nie dostanie rabatów – nawet jeśli spełni warunki w danym miesiącu.

Do wyliczenia wskaźnika wysyłki tego samego dnia Allegro bierze pod uwagę wszystkie zamówienia z danego miesiąca – ale rabaty można otrzymać za przesyłki wysłane tego samego dnia w ramach Allegro Smart: kurierem, do punktu odbioru oraz do automatu paczkowego.

Jaka będzie wysokość rabatu? Będą one wynosić od 0,99 zł do 13,98 zł za jedną przesyłkę. Wartość rabatów będzie zależeć od: wartości zamówienia, metody dostawy oraz tego jaki wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia sprzedawca osiągnie w danym miesiącu w porównaniu do października 2021.

W tym ostatnim przypadku Allegro wyróżnia dwa poziomy rabatów. Poziom pierwszy – jeśli sprzedawca osiągnie wzrost od 3 do 5,99 punktów procentowych oraz poziom drugi – w przypadku wzrostu wzrost o co najmniej 6 punktów procentowych. Kwoty rabatów w drugim poziomie są dwa razy większe niż te w poziomie pierwszym.