Allegro Pay zostało udostępnione wszystkim użytkownikom we wrześniu ubiegłego roku. Jak to działa? W momencie zakupu, sprzedawca od razu dostaje pełną kwotę z puli środków dostępnej w ramach systemu Allegro Pay. Domyślnie powinniśmy opłacić tę kwotę w ciągu 30 dni od zakupu, ale jeśli w międzyczasie zwrócimy towar, to sprzedawca zwraca środki do puli funduszy Allegro Pay.

Allegro ma już ponad 1 mln aktywnych klientów

Usługa BNPL udzieliła w pierwszym kwartale 2022 roku pożyczek na kwotę około 965 mln zł. Stanowi to 400% wzrost rok do roku. Zespół Allegro Pay estymuje, że w takim tempie kwota pożyczek ma wzrosnąć z 2 do ponad 4 mld PLN rocznie. Jest to niemal pięć razy więcej niż rok wcześniej. Niedawno wprowadzono w tej usłudze możliwość autoryzowania biometrycznego, czyli poprzez odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy.

— Klient nr 1 milion otrzymał od nas coś specjalnego na tę okoliczność, a my się nie zatrzymujemy i idziemy dalej. Udzieliliśmy w zeszłym roku pożyczek na ponad 2 mld zł. Teraz planujemy tę kwotę co najmniej podwoić. — zapowiada Rafał Czernik, dyrektor pionu Consumer Financial Services w Allegro.

Allegro Pay daje także możliwość rozbicia zakupów na raty. Każdy użytkownik usługi może podzielić kwotę na 3 raty (RRSO 0%), jest jednak jeden warunek. Klient musi posiadać Allegro Smart. Nie zmienia to jednak faktu, że przy obecnej inflacji zakupy na raty 0% są coraz większą rzadkością.

W obawie o niespłacone długi pragnę wszystkich uspokoić. Pod koniec zeszłego roku Apple Pay  porozumiało się z Aion Bankiem co do sprzedaży niespłaconych wierzytelności. W ciągu ustalonego okresu obowiązywania umowy Aion Bank może kupić wierzytelności za nawet 2 mld zł.

Warto przy okazji wspomnieć, że do 12 czerwca trwa promocja dla tych, którzy dołączą do Allegro Pay. Wystarczy się zalogować, wykonać jeden zakup z Allegro Pay na kwotę minimum 30 zł, a 50 Monet do wydania na Allegro ląduje w naszej wirtualnej kieszeni.